PARTNERZY:
PATRONATY:

Krzyształowski Andrzej
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: Andrzej Bęben/ARC

Były wiceprezes ds. handlowych w Węglokoksie Kraj. Ze stanowiska został odwolany przez radę nadzorczą spółki 2 listopada 2016 r.

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Przez lata związany zawodowo z regionalnymi mediami. W trakcie swojej kariery zawodowej Andrzej Krzyształowski pełnił funkcje m.in. redaktora naczelnego Dziennika Częstochowskiego "24 godziny", Ekspresu Śląskiego, Gońca Górnośląskiego. W latach 2002-2009 pracował jako dyrektor Biura Komunikacji Społecznej w ArcelorMittal Poland. Kierował dużymi zespołami pracowników odpowiadając za rozwój, marketing i promocję.

Od 2011 r. pracując w spółce Węglokoks SA na stanowisku rzecznika prasowego zdobył szeroką wiedzę na temat globalnego i polskiego rynku węgla, uczestniczył w opracowaniu, podejmowaniu i wdrażaniu decyzji mających kluczowy wpływ na rozwój Spółki, dywersyfikację działalności, budowę Grupy Kapitałowej Węglokoks SA.

Ze spółką Węglokoks Kraj (wcześniej ZWW Julian sp. z o.o. w Piekarach Śląskich) związany jest od 2013 r., pełniąc funkcję wiceprezesa zarządu, dyrektora ds. rozwoju ZWW Julian Sp. z. o.o., a następnie wiceprezesa zarządu ds. handlowych.