Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Klank Maksymilian
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: Jerzy Chromik/ARC

Pierwszy wiceprezes zarządu, dyrektor zarządzający GK Fasing SA.

Urodził się w 1954 r., ukończył Wydział Przemysłu Akademii Ekonomicznej w Katowicach, w 2002 r. został doktorem nauk technicznych w dyscyplinie górnictwo (specjalizacja ekonomika przemysłu wydobywczego) w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W latach 1979-1993 pracował w kopalni Niwka-Modrzejów w Sosnowcu na stanowiskach od specjalisty ekonomicznego, przez inspektora, kierownika działu, do głównego księgowego. W latach 1993-2003 pracował w Katowickim Holdingu Węglowym na stanowiskach głównego księgowego, zastępcy, a od 2001 r. prezesa zarządu.

W latach 2002-2006 był prezesem zarządu Kompanii Węglowej. Wiceprezes, a wcześniej prezes Związku Pracodawców Górnictwa Węgla Kamiennego. 24 stycznia 2011 r. Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego Euracoal po raz kolejny wybrało Maksymiliana Klanka na wiceprezydenta tej organizacji. Po raz pierwszy do zarządu Euracoalu został wybrany w 2007 r.. Funkcję prezydenta tej organizacji sprawował przez dwie kadencje.

Jest posiadaczem czarnego pasa w judo, w młodości był członkiem kadry narodowej i wielokrotnym mistrzem Śląska w różnych kategoriach wiekowych. Interesuje się historią Polski, gra w tenisa i jeździ na nartach.