Od 1 kwietnia 2012 r. do 7 września 2015 r. zastępca prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ds. ekonomicznych.
Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (Szkoły Głównej Planowania i Statystyki) w Warszawie, uzyskał dyplom magistra ekonomii ze specjalnością ekonomika i organizacja handlu zagranicznego.
Ukończył Studium Zarządzania Projektami według standardu IPMA, prowadzone przez ODiTK i BCC, a także kurs dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
Posiada dużą wiedzę z zakresu finansów i zarządzania w tradycyjnych sektorach przemysłu o wysokiej kapitałochłonności rozwoju, znajomość rynków kapitałowych, a także duże międzynarodowe doświadczenie menedżerskie w obszarze realizacji projektów przemysłowych z zakresu hutnictwa metali kolorowych i budownictwa podziemnego oraz sprzedaży maszyn, urządzeń i kompletnych linii technologicznych (Brazylia, Afryka Północna, kraje starej Unii Europejskiej).
Był uczestnikiem wielu kursów, stażów i programów szkoleniowych z zakresu finansów, bankowości i zarządzania portfelowego, prowadzonych przez renomowane instytucje finansowe (m.in. American Institute of Banking, The Wharton School of the University of Pennsylvania, SocieteGenerale, Dresdner Bank, Charterhouse, IFF, EVCA), spółki audytorskie i doradztwa podatkowego (Grant Thornton Frąckowiak, Ożóg i Wspólnicy), a także z zakresu zarządzania w sektorach przemysłowych (wielka synteza chemiczna, biopaliwa, energetyka, hutnictwo).
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z planowaniem strategicznym, fuzjami i przejęciami spółek, finansowaniem projektów inwestycyjnych i turnaround management. W trakcie swojej pracy zawodowej pełnił funkcje członka zarządu i dyrektora finansowego w spółkach kapitałowych-zamkniętych funduszach inwestycyjnych oraz spółkach i grupach kapitałowych produkcyjno-handlowych, w tym także w spółkach giełdowych.
Sprawował funkcję nadzoru właścicielskiego, będąc przewodniczącym i członkiem rad nadzorczych szeregu spółek kapitałowych, produkcyjnych i handlowych, głównie w tradycyjnych sektorach przemysłu o wysokiej kapitałochłonności rozwoju.