Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Bazelaire de Roger
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: LW Bogdanka

Od 4 marca 2013 r. do listopada 2015 r. pełnił funkcję zastępcy prezesa ds. ekonomiczno-finansowych w Lubelskim Węglu Bogdanka SA.

Obywatel Francji, ukończył studia na HEC Paris w zakresie biznesu i finansów (Master Grande Ecole - 1978 r.) oraz na Universite de Paris-Sorbonne (studia licencjackie z filozofii - 1979 r.). Roger de Bazelaire mieszka w Polsce od 1995 r. Poza rodzimym językiem francuskim, płynnie posługuje się również angielskim, hiszpańskim i polskim.

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie inwestycji i finansów operacyjnych dla spółek działających na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Pracował dla Dresdner Kleinwort Capital jako dyrektor ds. inwestycji, gdzie był odpowiedzialny za restrukturyzację i rozwój portfela firm przemysłowych (1995-2002). Następnie dołączył do zespołu Telekomunikacji Polskiej, największego polskiego operatora telefonicznego, notowanego na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, w charakterze dyrektora finansowego i członka zarządu (2002-2005). W latach 2009-2011 był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu Canal + Cyfrowy - wiodącej platformy płatnej telewizji w Polsce. Roger de Bazelaire nabywał także doświadczenia na stanowisku dyrektora finansowego w Rosji (telefonia), Rumunii i Bułgarii (handel detaliczny). Na początku kariery, pracował sześć lat w dziale księgowości i finansów przy projektach infrastrukturalnych w Ameryce Łacińskiej dla francuskiej grupy budowlanej Spie-Batignolles.