Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Mieszczak Krzysztof
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot:

Krzysztof Mieszczak od 14 kwietnia 2017 r. jest prezesem zarządu CZW Węglozbyt SA.

Jest absolwentem Wydziału Matematyczno-Fizycznego Politechniki Śląskiej (specjalność PPT w zakresie matematyki stosowanej), ponadto ukończył studia podyplomowe: Polsko-Amerykańska Szkoła Biznesu (MBA) (Politechnika Krakowska w Krakowie & Central Connecticut State University, New Britan, Connecticut, USA), Zarządzanie wartością firmy i Strategiczna Karta Wyników (Wyższa Szkoły Humanitas w Sosnowcu), Menedżer ryzyka (Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej), Zarządzanie Projektami w Przedsiębiorstwie (Politechnika Śląska w Gliwicach), Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw (Akademia Ekonomiczna w Katowicach), Zarządzanie Firmą (Akademia Ekonomiczna w Katowicach), Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie).

W latach 1993-2001 zatrudniony był w Bytomskiej Spółce Węglowej m.in. jako dyrektor ds. polityki zatrudnienia, czynnie uczestnicząc w procesie restrukturyzacji zatrudnienia spółki, wcześniej w KWK Paryż w Dąbrowie Górniczej oraz w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Gospodarki Energetycznej w Katowicach. Następnie pracował w Spółce Restrukturyzacji Kopalń jako kierownik Zespołu ds. Zagospodarowania Majątku i Tworzenia Nowych Miejsc Pracy, jako kierownik Zespołu ds. Nadzoru Właścicielskiego. W latach 2007-2012 pracował w Kompanii Węglowej SA m.in. jako  kierownik Zespołu Sprzedaży mieszkań w Biurze Przekształceń i Restrukturyzacji. Od marca 2015 r. do kwietnia 2017 r. był dyrektorem ds. Pracy w Węglokoksie Kraj Sp. z o.o.

W latach 1999-2017 Krzysztof Mieszczak zasiadał w licznych radach nadzorczych spółek związanych z przemysłem górniczym: m.in. w latach 2000-2003 był członkiem rady nadzorczej Bytomskiej Spółki Węglowej SA, w latach 2006-2015 w radzie Konsorcjum Ochrony Kopalń; ostatnio od 16 kwietnia 2016 r. do 13.04.2017 r. jako przewodniczący rady nadzorczej CZW Węglozbyt SA.