Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Mikuła Krzysztof
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: ARC

12 maja 2016 r. został wybrany na stanowisko wiceprezesa ds. grupy kapitałowej w Węglokoks SA. 

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie oparte na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Początki kariery zawodowej wiązał z działalnością samorządową. Będąc radnym Katowic m.in. zainicjował powstanie pierwszego w tym mieście wielofunkcyjnego obiektu sportowego "Słowian". Jako poseł na Sejm RP (2005-2007) podjął skuteczne działania na rzecz przekazania w ręce samorządu śląskich przedsiębiorstw użyteczności publicznej.

W latach 2010-2014 pełnił funkcje wiceprezesa, a później prezesa spółki TBS Katowice. Pracował tam nad koncepcjami budowy mieszkań na wynajem z opcją stopniowego dochodzenia do własności oraz koordynował przygotowanie i realizację jednej z pierwszych w kraju inwestycji budowy mieszkań społecznych, finansowanej poprzez emisję obligacji.

Od grudnia 2014 r. do września 2015 r. pełnił funkcję Wiceprezydenta Katowic, nadzorując m.in. sprawy związane z planowaniem przestrzennym, architekturą, budownictwem, rozwojem miasta i transportem.

W czerwcu 2016 r. objął w Węglokoksie funkcję wiceprezesa ds. grupy kapitałowej.

Partnerzy portalu