Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Gałkowski Janusz
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: SRK

Od 26 października 2018 r. do 23 października 2021 r. prezes zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA.

Urodził się w 1961 r. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, kierunek - prawo (dyplom z wyróżnieniem). Posiada certyfikaty z zakresu „Prawa Wspólnot Europejskich” oraz „Praw człowieka”.

Od października 2016 r. do grudnia 2018 r. był członkiem rady nadzorczej Weglokoksu Kraj. W listopadzie 2016 r. został delegowany przez radę do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. finansowych.

Założyciel, partner zarządzający kancelarią adwokacką w Bielsku-Białej. Syndyk masy upadłościowej i nadzorca sądowy w postępowaniach układowych w kilkunastu firmach w Polsce. Wpisany na „Listę Arbitrów” Sądu Arbitrażowego przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.

Ponadto był zaangażowany w działalność społeczną i publiczną. W latach 1998-2002 był radnym w Bielsku-Białej, gdzie przewodniczył Komisji Bezpieczeństwa. Od 2002 do 2005 r. był radnym Sejmiku Śląskiego w Katowicach. Był wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej. W latach 2005-2007 był senatorem. W izbie wyższej polskiego parlamentu przewodniczył Komisji Ustawodawczej.