Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Grzegorczyk Filip
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: Ministerstwo Skarbu

Od 15 listopada 2016 r. do 14 lipca 2020 r. prezes Tauron Polska Energia. 

Urodził się 30 kwietnia 1978 r.

Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Na tej samej uczelni doktoryzował się z prawa Unii Europejskiej, a następnie uzyskał habilitację z prawa gospodarczego publicznego. Ukończył również program Summer Advanced Course in European Law University of London, King’s College, Centre of European Law;  program International Business and Trade Summer School Catholic University of America – Columbus School of Law oraz École de droit français Université d’Orléans.

Jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie wykłada na Wydziale Zarządzania. Jest również wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie.

W latach 2011-2014 był związany z grupą kapitałową Kompanii Węglowej m.in. jako pełnomocnik zarządu ds. rozwoju energetyki oraz dyrektor ds. korporacyjnych w spółce Wspólne Przedsiębiorstwo Energetyczne (obecnie Węglokoks Energia). Od 2007 r. do 2008 r. był wiceprezesem zarządu i dyrektorem pionu zarządzania grupą kapitałową w Tauron Polska Energia. Był członkiem rad nadzorczych spółek handlowych. Wchodził w skład Rady Naukowej miesięcznika Wiadomości Górnicze, wydawanego przez Wydawnictwo Górnicze.

W latach 2006-2007 piastował funkcję radcy ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa. 

Pracował w Zespole Prawa Gospodarczego Komisji Legislacyjnej Naczelnej Rady Adwokackiej. Jest autorem licznych komentarzy i opracowań prawnych.

W latach 2015–2016 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Włada biegle językiem angielskim i francuskim.