PONIEDZIAŁEK, 17 STYCZNIA, CZWARTA FALA COVID-19 FAKTEM: 10 445 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2; z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby; 102 309 chorych zmarło od początku pandemii; 4 323 482 Polaków zachorowało od początku pandemii; najwięcej zachorowań w województwach: mazowieckim (2273), śląskim (1494), małopolskim (1428); 14 601 łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19; pod respiratorami przebywa 1519 pacjentów; 266 535 osób na kwarantannie.

Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter


Gawlik Tomasz
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: JSW

Od 17 grudnia 2015 r. do 6 marca 2017 r. prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej. 

Tomasz Gawlik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Gospodarka Miejska i Regionalna. Na tej samej uczelni ukończył również Podyplomowe Studia Podatkowe w zakresie finansów i rachunkowości podatkowej. Menadżer, posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.

Od 1987 r. aktywny zawodowo. Z Grupą JSW związany jest od 1989 r., rozpoczynając pracę w Dziale Przygotowania Produkcji kopalni Jas-Mos. Od 2005 r. zatrudniony w biurze zarządu JSW, gdzie początkowo pracował w Dziale Zamówień i Umów. W 2008 r. objął funkcję zastępcy dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej, a następnie dyrektora Biura Rozwoju Strategicznego. Prowadził wiele projektów mających na celu unowocześnienie i konsolidację biznesową Grupy Kapitałowej JSW m.in.: wniesienie aportem do JSW akcji Kombinatu Koksochemicznego Zabrze, nabycie większościowego pakietu akcji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej i Rekultywacji. Opracowywał i wdrażał procesy porządkujące i optymalizujące strukturę organizacyjną GK JSW. Zajmował się opracowaniem i implementacją narzędzi pozwalających na efektywne zarządzanie Grupą. Kierował procesem opracowania Strategii Funkcjonowania Grupy Kapitałowej JSW na lata 2010-2020. Był odpowiedzialny za przeprowadzenie pierwszej publicznej oferty sprzedaży akcji JSW na GPW w Warszawie.

W 2013 r. objął stanowisko prezesa zarządu Spółki Energetycznej Jastrzębie, gdzie prowadził wiele procesów dotyczących między innymi pełnej integracji spółek SEJ i PEC, finansowania programu inwestycyjnego \"Energetyka 2016\" w Grupie SEJ, optymalizacji struktury organizacyjnej i funkcjonalnej Grupy SEJ, przygotowania oraz nadzoru nad realizacją kluczowej dla GK JSW inwestycji energetycznej \"Budowa bloku fluidalnego 75 MWe w EC Zofiówka\".

Partnerzy portalu
Patronaty portalu