Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Wojtacha Piotr
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: WUG

Od 11 września 2014 r. wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego.

Piotr Wojtacha jest absolwentem Technikum Geologicznego w Kielcach oraz Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w zakresie górnictwa i geologii. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Politechnice Śląskiej, Wydział Organizacji i Zarządzania w zakresie zarządzania i marketingu w przedsiębiorstwie.

Przed podjęciem pracy w Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gliwicach pracował w kopalni Gliwice w Dziale Mierniczo-Geologicznym. W Okręgowym Urzędzie Górniczym w Gliwicach zajmował następujące stanowiska: 1991-2002 nadinspektor zakładów górniczych, 2002-2009 zastępca dyrektora Urzędu, 2009-2010 dyrektor Urzędu.

W okresie od 1 styczna 2011 r. do chwili objęcia stanowiska wiceprezesa WUG, co nastąpiło 11 września 2014 r., kierował Departamentem Ochrony Środowiska i Gospodarki Złożem Wyższego Urzędu Górniczego. 

W toku pracy zawodowej zdobył szereg specjalistycznych uprawnień: geologa górniczego w podziemnych zakładach górniczych; uprawnienia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa kategorii: 02, IV, VI; uprawnienia Wojewody Krakowskiego kategorii XII;  stwierdzających posiadanie kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku kierownika działu mierniczo-geologicznego w podziemnych zakładach górniczych wydobywających węgiel kamienny;  świadectwo stwierdzające posiadanie kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku kierownika ruchu zakładu górniczego w odkrywkowych zakładach górniczych.

Ma żonę i dwie córki.

Partnerzy portalu