Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Trzcionka Dariusz
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Przewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych Kadra.

Urodził się w 1968 r., jest absolwentem Wydziału Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, o specjalności maszyny i urządzenia górnicze i wiertnicze. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Pracę zawodową rozpoczął w 1986 r. w kopalni Jowisz, następnie pracował w Zakładzie Górniczym Wojkowice, kopalni Polska-Wirek i Centralnym Zakładzie Odwadniania Kopalń, należącym do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, od ślusarza, poprzez ratownika górniczego, do kierownika Działu Energomaszynowego.

W Porozumieniu Związków Zawodowych Kadra pełnił funkcje od przewodniczącego Zakładowej Organizacji Związkowej, poprzez członka Zarządu Głównego, wiceprzewodniczącego Porozumienia, do sprawowanej obecnie funkcji przewodniczącego.

Jest członkiem Prezydium Forum Związków Zawodowych, przewodniczącym Zarządu Województwa Śląskiego Forum Związków Zawodowych, członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych, członkiem Zespołu KT ds. Dialogu Społecznego oraz współprzewodniczącym Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego województwa śląskiego. Bierze także udział w pracach Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie przy WUG, jest członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie, członkiem Rady ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu przy marszałku województwa śląskiego oraz mediatorem na liście ministra pracy.

Jest żonaty, ma dwie córki. Jego pasje to piłka siatkowa, piłka nożna, narciarstwo alpejskie i wschodnie sztuki walki. Interesuje się także sportami samochodowymi, muzyką rockową i informatyką. Wolny czas spędza latem na wędrówkach po górach, zimą - jeżdżąc na nartach i podróżując.