Jędrysek Jarosław
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: ARC

 Od 4 maja do 9 lipca 2021 r. wiceprezes JSW ds. ekonomicznych. Do 19 lutego 2019 r. wiceprezes ds. finansowych w Węglokoks SA. 

Jest specjalistą w zakresie zarządzania w branży górniczej i sektorze finansów. Ukończył studia wyższe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach na Wydziale Ekonomii i Organizacji Produkcji oraz Wydziale Handlu, Transportu i Usług.

Swoją karierę zawodową zaczynał w ING Banku Śląskim, w którym pełnił funkcję m.in. dyrektora oddziałów. W międzyczasie ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości i podatków, a także działania banków komercyjnych. W 2002 r. ukończył MBA (Master of Business Administration) w Szkole Głównej Administracji i Zarządzania w Warszawie.

W 2006 r. został dyrektorem ds. finansowych oraz pełnomocnikiem zarządu w Oddziale Zakład Wzbogacania Rud w KGHM Polska Miedź SA. W latach 2009-2016 zarządzał finansami w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (Zofiówka, Jas-Mos) oraz był dyrektorem biura finansów spółki.

Potem był dyrektorem ds. finansowych w KGHM Polska Miedź w Oddziale Zakłady Górnicze Rudna. 18 lipca 2016 r. objął stanowisko wiceprezesa ds. finansowych w Węglokoks SA.