Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Łój Roman
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: ARC

Od 17 grudnia 2010 r. do 26 września 2014 r. prezes zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego.

Z wykształcenia jest magistrem inżynierem mechanikiem. W 1982 r. ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach. Odbył też studia podyplomowe w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej w zakresie konstrukcji i eksploatacji maszyn przeróbczych (1987 r.) oraz zarządzania w górnictwie (1996 r.). W 2002 r. ukończył studia podyplomowe w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w zakresie prawa gospodarczego i handlowego.

Z górnictwem jest związany od 1982 r. Pracował w kopalniach Niwka-Modrzejów, Kleofas i Śląsk. Następnie w Centrali KHW był kolejno zastępcą dyrektora Biura Handlowo-Rynkowego, dyrektorem zespołu, wiceprezesem zarządu ds. handlowo-rynkowych, dyrektorem zespołu-głównym inżynierem ds. produkcji, przeróbki i jakości. Następnie pełnił funkcję prezesa zarządu - należącej do Katowickiej Grupy Kapitałowej - spółki Katowicki Węgiel.
Od 28 czerwca 2010 r. objął stanowisko wiceprezesa zarządu KHW SA ds. handlowo-rynkowych. Interesuje się turystyką górską, literaturą historyczną, lubi pracę w ogrodzie.

17 grudnia 2010 r. decyzją rady nadzorczej został prezesem spółki. 26 września 2014 r. został odwołany ze stanowiska prezesa.

Partnerzy portalu
Patronaty portalu