Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Śledź Tomasz
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: JSW

Od 6 października 2017 r. wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. technicznych. 

Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, specjalność Eksploatacja Złóż i Zagospodarowanie Odpadów. W 2011 r. ukończył studia podyplomowe na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w zakresie Zarządzania Projektami w Przedsiębiorstwie.

Od początku kariery zawodowej jest związany z branżą górniczą. Pracę rozpoczął w 1988 r. od stanowiska górnika, następnie sztygara, nadsztygara, do głównego inżyniera górniczego - kierownika działu górniczego. Od września 2015 r. do stycznia 2017 r. pełnił funkcję dyrektora technicznego kopalni Knurów – Szczygłowice, a następnie funkcję dyrektora technicznego kopalni Knurów – Szczygłowice ruch Szczygłowice.

W roku 2010 brał udział przy pracach związanych z połączeniem KWK Knurów z KWK Szczygłowice, a następnie w roku 2014 przy przyłączeniu KWK Knurów – Szczygłowice do Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Od momentu powołania do składu zarządu JSW SA w 2017 roku zajmował się wprowadzaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań. Jednym z najważniejszych projektów, w których uczestniczy jest Projekt Inteligentna Kopalnia, którego głównym celem jest m.in. zwiększenie konkurencyjności kopalń, poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych aż po podniesienie stopnia rozwoju sektora górnictwa węgla kamiennego. Jednym z elementów tego projektu jest projekt samodzielnej obudowy kotwowej.

Podczas swojej kariery zawodowej rozwijał się w obszarze doskonalenia i poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy.

Jest współautorem licznych artykułów i publikacji na temat inicjatyw i nowych pomysłów w górnictwie.

 

 

Partnerzy portalu