Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Czornik Grzegorz
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: Maciej Dorosiński

Od 5 czerwca 2007 r. do 18 maja 2015 r. zastępca prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA ds. handlu.

Z wykształcenia hutnik i ekonomista. Pierwszą uczelnią, którą skończył była Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, potem kształcił się w Niemczech na specjalności informatyka gospodarcza, następnie studiował zarządzanie europejskie na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Po ukończeniu kierunku zarządzanie oparte na strukturze programu MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, w 2005 r. skończył międzywydziałowe studium doktoranckie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, gdzie napisał pracę doktorską w dziedzinie ekonomii z zakresu międzynarodowych rynków koksu i węgla.

Do JSW przeszedł z Polskiego Koksu, gdzie pracował od 1997 do 2007 r. Zdobył tam duże doświadczenie w handlu koksem i węglem na międzynarodowych rynkach.

Wcześniej przez trzy lata był zatrudniony na stanowisku project managera w agencji promocji w Solingen w Niemczech, obsługującej największe światowe koncerny. Autor wielu publikacji, dotyczących m.in. międzynarodowego rynku węgla koksującego i koksu czy pozycji Polski jako eksportera koksu.

Partnerzy portalu