Nowa pracownia ratownictwa górniczego
Przyszli górnicy otrzymali na Barbórkę od przedstawicieli Kompanii Węglowej gwarancję zatrudnienia. Zespół Szkół Technicznych w Bytomiu wzbogacił się o nową pracownię ratownictwa górniczego. W jej wyposażeniu pomogła szkole Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego, która dostarczyła sprzęt specjalistyczny m.in. aparaty ucieczkowe, a także manekin służący do nauki udzielania