Po awarii w szybie kopalnia Bielszowice zmniejszyła wydobycie węgla o 2/3
Niedzielna awaria w szybie wyciągowym kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej spowodowała zmniejszenie wydobycia węgla w tym zakładzie o dwie trzecie. Przywrócenie szybu do eksploatacji może potrwać kilka tygodni.Szyb jest nieczynny od niedzielnego poranka, kiedy podczas wymiany lin wyciągowych jednej z wind, liny wymknęły się z zaczepów i w niekontrolowany sposób spadły na dno