W Gazpromie taniej, w PGNiG niekoniecznie
Już w pierwszym kwartale 2009 r. Gazprom zredukuje ceny gazu. Dla PGNiG to i tak za drogo. Do akcji może wkroczyć regulator. Głęboki spadek cen ropy rozwiewa marzenia rosyjskiego Gazpromu, potentata na światowym rynku gazu, na dalsze krociowe zyski z jego sprzedaży. Gazprom Export zapowiedział, że w pierwszym kwartale 2009 r. jego odbiorcy z Unii Europejskiej zapłacą za 1000 msześc.