Wrzesień 2017 r. był najlepszym, dziewiątym miesiącem roku w historii pyrzowickiego lotniska we wszystkich segmentach ruchu tj. ogółem, regularnym i czarterowym. Jednocześnie był to piąty z kolei miesiąc, w którym wzrost ruchu ogółem kształtował się na poziomie powyżej 20 proc.. W związku z bardzo dobrymi wynikami ruchu, Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, zarządzające Katowice Airport, podwyższyło prognozę wzrostu liczby pasażerów na 2017 r. - poinformowały portal górniczy nettg.pl służby prasowe GTL.
We wrześniu 2017 w ruchu ogółem obsłużono w Katowice Airport 482 794 podróżnych, o 90 583 więcej (23,1 proc.) w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Ruch pasażerski wzrósł zarówno w segmencie przewozów regularnych jak i czarterowych. Z siatki połączeń regularnych skorzystało 228 356 pasażerów, o 30 862 więcej (15,6 proc.) niż we wrześniu 2016 r. W ruchu czarterowym odprawiono 254 092 podróżnych, o 61 495 więcej (31,9 proc.) w porównaniu z dziewiątym miesiącem roku ubiegłego.
- Znakomite wyniki ruchu pasażerskiego w sezonie czarterowym sprawiły, że zweryfikowaliśmy tegoroczną prognozę liczby obsłużonych podróżnych. Na początku roku, w optymistycznym wariancie szacowaliśmy, że w Pyrzowicach odprawionych zostanie ok. 3,7 mln pasażerów. W związku z tym, że od maja br. Katowice Airport jest liderem procentowego wzrostu ruchu wśród dużych polskich lotnisk, podwyższyliśmy prognozę, która teraz zakłada, że w skali bieżącego roku obsłużonych zostanie ponad 3,8 mln pasażerów. Według nowej prognozy, w bieżącym roku w porównaniu z minionym, ruch wzrośnie o ok. 600 tys. podróżnych, tym samym będzie to rekordowy, najlepszy w historii Katowice Airport przyrost liczby pasażerów rok do roku. Bez wątpienia jest to efekt realizacji naszej długofalowej, konsekwentnej strategia współpracy z liniami lotniczymi i touroperatorami, która umożliwia stabilny rozwój we wszystkich segmentach ruchu - tak skomentował wyniki Artur Tomasik, prezes GTL.
Od początku roku z siatki połączeń regularnych i czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało już 3 133 127 pasażerów, to aż o 531 967 (20,4 proc.) więcej w porównaniu z okresem od stycznia do końca września 2016 r. W tym samym okresie w ruchu regularnym z i do Pyrzowic podróżowało 1 832 565 osób, o 209 021 więcej (+12,9 proc,), a w czarterowym 1 293 420, o 323 975 więcej (+33,4 proc.).
W zbliżającym się rozkładzie zima 2017/2018 z Katowice Airport zostanie uruchomionych pięć nowych połączeń regularnych. W niedzielę 29 października br. linia lotnicza Ryanair wykona pierwsze loty z Pyrzowic do Aten, Edynburga i Mediolanu-Malpensa. Z kolei Wizz Air w poniedziałek 30 października br. zainauguruje trasę na lotnisko Ovda w Izraelu, a w czwartek 2 listopada br. do Agadiru w Maroku.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.