Górnicze gminy czekają na uregulowanie prawa dot. podatku od wyrobisk
Górnicze gminy oczekują na uregulowanie prawa dotyczącego podatku od podziemnych wyrobisk górniczych. Podczas poniedziałkowego spotkania w Ornontowicach (Śląskie) przedstawiciele gmin górniczych z woj. śląskiego, małopolskiego i lubelskiego wskazywali m.in., że nawet jeśli uda im się wyegzekwować podatek od kopalń, zwykle zamrażają pieniądze z obawy przed perspektywą ich