Orlen chce dywidendy z zysku za 2009 r.
- Wypłata dywidendy jest możliwa w drugiej połowie 2010 roku - powiedział Jędrzejczyk dziennikarzom. Dodał, że decyzja dotycząca dywidendy za 2008 rok będzie podjęta przed ZWZ w maju 2009 roku.
Jędrzejczyk podkreślił, że dopiero od 2009 r. PKN Orlen zanotuje dość znaczący wzrost wolnych przepływów pieniężnych. Dodał, że w 2009 r. spółka zainwestuje ponad 4,0 mld zł z planu przewidującego wydatkowanie 12,6 mld zł w latach 2009-2013.
We wrześniu prezes PKN Orlen Jacek Krawiec deklarował, że jeśli spółka sprzeda posiadane akcje Polkomtela i Zakładów Azotowych Anwil, może wypłacić specjalna dywidendę. W środę zarząd Orlenu podtrzymał plany wyjścia z tych inwestycji.
Z zysku za 2007 rok, wynoszącego 2.759,86 mln zł, akcjonariusze Orlenu przeznaczyli na dywidendę 692,89 mln zł, czyli 25%, zgodnie z wnioskiem Skarbu Państwa. Dało to wypłatę w wysokości 1,62 zł na akcję. (ISB)