Polacy porażeni cenami prądu
Polska obok Wielkiej Brytanii, Rumunii i Irlandii jest w grupie państw, w których energia elektryczna w ciągu 12 lat zdrożała znacznie powyżej średniej unijnej – wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA), do którego dotarła „Rzeczpospolita”.– Trzeba pamiętać, że w Polsce energia była po prostu tania. Dlatego drożeje i będzie drożeć – wskazuje Franciszek