Koksownia Przyjażń uruchomiła chemiczną fabrykę
W piątek, 14 bm. w Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej oficjalnie uruchomiono – po modernizacji – Wydział Produkcji Węglopochodnych.W ceremonii przecięcia wstęgi nowo uaktywnianej instalacji uczestniczyli: Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski, Edward Szlęk, prezes Przyjaźni, Jarosław Zagórowski, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA oraz Konrad Jaskóła,