Miedź drożeje z powodu taniejącego dolara
Miedź drożeje w poniedziałek na giełdach metali w reakcji na osłabienie się dolara. Zachęciło to inwestorów do zakupów surowców - podają maklerzy.Dolar osłabił się wobec 12 z 16 najważniejszych walut, bo podczas posiedzenia G20 postanowiono o utrzymaniu działań stymulujących gospodarki. Przedstawiciele G20 powstrzymali się od komentarzy na temat zniżki kursu dolara.-