restrukturyzacja

Lista artykułów

Górnictwo: samorządowcy poznali program naprawczy KW

- Mogę państwa uspokoić, że nie ma planów likwidacji kopalń. Przygotowujemy proces łączenia zakładów, który w obecnej sytuacji spółki jest niezbędny – wyjaśnił Marek Uszko, wiceprezes Kompanii Węglowej podczas spotkania z samorządowcami z gmin górniczych.Odbyło się ono w czwartek, 12 grudnia, w siedzibie spółki w Katowicach -

Kompania: po pierwszym spotkaniu zarządu i związków

W Kompanii Węglowej w poniedziałek (9 grudnia) miało miejsce spotkanie zarządu ze stroną społeczną na temat planu restrukturyzacji spółki. O przebiegu rozmów poinformował wiceprezes Marek Uszko w czasie uroczystości, na której pracownikom wręczono odznaczenia i wyróżnienia.- Jesteśmy właśnie po pierwszych kilkugodzinnych negocjacjach ze stroną

Górnictwo: można uniknąć zwolnień w administracji KW

W administracji Kompanii Węglowej pracuje o 1020 osób za dużo – wynika z analiz zawartych w programie restrukturyzacji spółki, który został przyjęty przez jej zarząd 28 listopada. Kluczowe założenia tego dokumentu przedstawiono 2 grudnia, podczas konferencji prasowej.

Górnictwo: związkowcy z Kompanii czekają na program

Jak informowaliśmy już w portalu górniczym nettg.pl w piątek (29 listopada) rada pracowników oraz związki zawodowe z Kompanii Węglowej otrzymają od zarządu Kompanii Węglowej gotowy projekt programu restrukturyzacji spółki na lata 2013-2020. Lider góniczej Solidarności Jarosław Grzesik nie wierzy, że projekt przedstawiony przez zarząd będzie zawierał

KW: zarząd przyjął projekt programu restrukturyzacji

Zarząd Kompanii Węglowej przyjął w czwartek (28 listopada) projekt programu restrukturyzacji spółki do 2020 r. oraz projekt planu techniczno-ekonomicznego na przyszły rok. Ma to być ostatni rok generowania straty na sprzedaży węgla. Planowane są też zmiany w strukturze firmy.

Górnictwo: Kompania deklaruje dialog i dotrzymanie porozumień

Przedstawiciele Kompanii Węglowej liczą, że w dialogu uda im się przekonać związkowców do restrukturyzacji spółki. Deklarują dotrzymanie zawartych ze stroną społeczną porozumień i utrzymanie stabilnych miejsc pracy. Związki kwestionują zmiany i szykują protesty.W środę (27 listopada), jak informowaliśmy już w portalu góniczym nettg.pl, związkowcy

Górnictwo: związki z Kompanii czekają na program

W piątek 29 listopada zarząd Kompanii Węglowej przekaże zawiązkom zawodowym gotowy projekt programu restrukturyzacji spółki na lata 2013-2020. Od zawartości tego dokumentu międzyzwiązkowy sztab protestacyjno-strajkowy uzależnia dalsze kroki i ewentualne rozpoczęcie akcji protestacyjnych.- Zarząd zobowiązał się, że przekaże

Górnictwo: Marek Uszko o programie restrukturyzacji

Priorytetem naszych działań jest zapewnienie stabilnych miejsc pracy przez wiele lat – mówi w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Marek Uszko, wiceprezes Kompanii Węglowej.- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 19 listopada zarząd Kompanii Węglowej przyjął kluczowe założenia programu restrukturyzacji. W obecnej skomplikowanej sytuacji rynkowej dla naszej firmy