restrukturyzacja

Lista artykułów

Górnictwo: związkowcy o programie restrukturyzacji KW

Zwolnienie ponad tysiąca pracowników administracji, obniżenie płac, sprzedaż KWK Knurów-Szczygłowice, a także łączenie kopalń i tworzenie spółek córek z zakładów dotychczas wchodzących w skład Kompanii Węglowej - to tylko część założeń planu restrukturyzacji spółki na lata 2013-2020, które 18 listopada zarząd przedstawił radzie pracowników KW.

Na dryfowanie nie możemy sobie pozwolić

Po 9 miesiącach wynik finansowy w górnictwie węgla kamiennego jest ujemny, zobowiązania spółek węglowych rosną. W najtrudniejszej sytuacji jest Kompania Węglowa. Co dalej? - o tym w rozmowie z TOMASZEM TOMCZYKIEWICZEM, wiceministrem gospodarki.Eksperci twierdzą, że węgiel pozostanie częścią rodzimego miksu energetycznego. Pozostaje jednak pytanie, czy będzie to węgiel

Tomczykiewicz: nie będzie masowych zwolnień górników

Zarząd Kompanii Węglowej nie planuje masowych zwolnień górników – oświadczył w czwartek (7 listopada), podczas 53. posiedzenia Sejmu, wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Premierze, czy będą zwolnienia w Kompanii Węglowej?

Posłowie Solidarnej Polski złożyli, na ręce marszałek Sejmu, zapytanie do premiera „w sprawie planowanych masowych zwolnień górników, z związku z restrukturyzacją Kompanii Węglowej SA". Mają nadzieję, że wątpliwości wyjaśni wiceminister Tomasz Tomczykiewicz podczas 53. posiedzenia Sejmu.

Górnictwo: czy węgiel połączy się z energetyką?

Czy w górnictwie węgla kamiennego dojdzie do głębokiej restrukturyzacji i zmian w strukturze organizacyjnej? Dziennik Gazeta Prawna (DGP) informuje, że i Katowicki Holding Węglowy mogą wejść w skład państwowych grup energetycznych.

Górnictwo: zarabiać na sprzedaży węgla

Program restrukturyzacji, przygotowywany obecnie w Kompanii Węglowej, obowiązywać ma do 2020 r. Poprzednie dwa programy dostosowawcze, odrzucone przez radę nadzorczą spółki, miały perspektywę dwuletnią.– Uznaliśmy, że program poprawy efektywności musi wyjść poza ten okres, jednak przede wszystkim chcemy pokazać, że w kolejnych latach Kompania Węglowa dostosuje się

KW: 19 XI gotowy będzie program restrukturyzacji

Gwarancje pracy dla pracowników dołowych i pracowników przeróbki mechanicznej węgla zostaną utrzymane, a program restrukturyzacji Kompanii będzie gotowy i przedstawiony Radzie Pracowników 19 listopada – powiedział dziennikarzom w poniedziałek, 28 października Marek Uszko, wiceprezes Kompanii Węglowej.

Kompania: po spotkaniu związków i rady nadzorczej

W piatek (18 października) w siedzibie Kompanii Węglowej odbyło się spotkanie rady nadzorczej spółki i związków zawodowych na temat programu restrukturyzacji. Po spotkaniu głos zabrał Jarosław Grzesik, lider górniczej Solidarności, który przedstawił przebieg rozmów. Grzesik zaznaczył że zarówno szef rady, jak i koordynujący prace zarządu