restrukturyzacja

Lista artykułów

Górnictwo: związki spotkają się z radą nadzorczą KW

Po zerwaniu 16 stycznia negocjacji nad programem restrukturyzacji Kompanii Węglowej nic nie wskazywało na możliwość powrotu do rozmów. Tymczasem, jak informuje biuro prasowe śląsko-dąbrowskiej Solidarności, 31 stycznia rada nadzorcza Kompanii Węglowej spotka się z przedstawicielami związków zawodowych.

Sprzeciw Kadry ma znamiona prowokacji!

Storpedowanie porozumienia w Kompanii Węglowej przez Kadrę ma wszelkie znamiona prowokacji. Pozwala zarządowi na radykalne działania, a to doprowadzi do skrajnych napięć, protestów i niewyobrażalnego zaognienia sytuacji! Jeżeli związkowcy mają lepsze rozwiązania, powinni je teraz podać - powiedział portalowi górniczemu nettg.pl Jerzy Markowski, b. wiceminister przemysłu i gospodarki.

Zimna wojna między dołem a górą

Po tym, gdy w programie restrukturyzacyjnym Kompanii Węglowej pojawiła się potrzeba redukcji zatrudnienia w administracji zakładów górniczych wchodzących w skład spółki, można było spodziewać się, że między „dołem" a „górą" (administracją a nie kierownictwami zakładów) dojdzie do co najmniej zimnej wojny. I tak się stało. Zatem i mówienie o górniczej solidarności w tej sytuacji nijak ma się do rzeczywistości.

Zwolnienia pracowników są nie do przyjęcia

W środę (15 stycznia) w Kompanii Węglowej odbędzie się dziewiąte i być może ostatnie spotkanie zarządu i strony społecznej w sprawie programu restrukturyzacji spółki. Termin, w którym strona społeczna miała wyrazić opinię o tym dokumencie upłynął w ubiegły piątek. Portal górniczy nettg.pl rozmawia na ten temat z Jarosławem Grzesikiem, przewodniczącym górniczej Solidarności.

Górnictwo: dalsza runda rozmów w KW już w środę

Poniedziałkowe konsultacje na temat programu restrukturyzacji Kompanii Węglowej, między związkowcami a zarządem spółki, nie zostały skwitowane porozumieniem. Następne - i prawdopodobnie ostatnie już spotkanie - jak podkreśla Solidarność w komunikacie przesłanym do portalu górniczego nettg.pl - odbędzie się środę 15 stycznia.

Górnictwo: rozmowy w Kompanii przerwane...

Rozpoczęta 10 stycznia kolejna runda konsultacji, ws. programu restrukturyzacyjnego Kompanii Węglowej, między związkami zawodowymi a zarządem spółki została przerwana - informuje biuro prasowe śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Rozmowy wznowione będą w poniedziałek (13 stycznia) o 7.00.

Górnictwo: konsultacje w Kompanii Węglowej

W piątek 10 stycznia od 9.00 kolejna runda konsultacji przedstawicieli central związkowych z zarządem Kompanii Węglowej w sprawie programu restrukturyzacyjnego spółki. Związkowcy uważają, że ta runda rozmów jest " prawdopodobnie ostatnią".

Górnictwo: związkowcy z Kompanii nie akceptują zmian w programie

Zarząd Kompanii Węglowej (KW) zadeklarował możliwość korekt w projekcie programu restrukturyzacji spółki m.in. w zakresie łączenia kopalń i redukcji zatrudnienia w administracji. Związkowcy uznali deklarowane zmiany za niewystarczające do akceptacji programu.Przedstawiony w końcu listopada projekt programu restrukturyzacji KW do 2020 r. zakłada m.in. zwolnienia