Grunty po hucie i kopalni zostaną zagospodarowane
Minister klimatu Michał Kurtyka odwiedził w piątek, 18 września, wieczorem Rudę Śląską, gdzie obejrzał przemysłowe grunty na terenie Huty Pokój. Miejscowi politycy i samorządowcy uważają, że mogłaby na nich powstać fabryka samochodów elektrycznych. Inicjatorką spotkania była senator Dorota Tobiszowska; uczestnikami - obok ministra - m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek,