kopalnie

Lista artykułów

Zamykanie kopalń to niestety twarda konieczność

- Przez obronę części nierentownych kopalń nie można doprowadzić do bankructwa czy upadku całego górnictwa - wskazał w poniedziałek, 3 sierpnia, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jak mówił, zamykanie kopalń to "niestety twarda konieczność". Sasin pytany w Polsat News o plan restrukturyzacji kopalń, powiedział: "Rozumiem, że nikt nie chciałby uczestniczyć

Pogórnicze tereny dla fauny i flory

Eksploatacja surowców naturalnych wpływa na środowisko. Nie oznacza to jednak, że górnicy są barbarzyńcami i nie szanują środowiska, z którego czerpią cenne zasoby. Prowadzone działania sprawiają, że pogórnicze tereny często stają się nowym domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Szczególne zmiany krajobrazowe możemy zaobserwować w przypadku eksploatacji odkrywkowej. W

Na likwidację górnictwa nie ma zgody premiera Morawieckiego

Przygotowany w Ministerstwie Aktywów Państwowych plan drastycznych cięć w górnictwie był niepotrzebny, bo i tak nie zostałby zrealizowany. Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość nie ma mowy o działaniach, które mogłyby zdestabilizować Śląsk - napisała w konentarzu nadesłanym do prtalu netTG.pl Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Przemysłu, Badań

Czy kryzys w górnictwie uda się rozwiązać?

- W Polsce 75 proc. energii jest wciąż wytwarzane z węgla i skok transformacyjny będzie następował wraz z realizacją inwestycji, a nie w sposób cudowny - powiedział w rozmowie z Super Expressem poseł PiS, były minister energii Krzysztof Tchórzewski. Ocenił, że podobnie jak w 2015 r. tak i teraz uda się rozwiązać kryzys w górnictwie. Krzysztof Tchórzewski był pytany przez

Nie ma planów wygaszania górnictwa do 2036 roku

Rząd wycofał się z planów likwidacji kopalni Ruda i Wujek. Zamiast tego nowy plan naprawczy przygotuje wspólny zespół, który będą współtworzyli również związkowcy. Wtorkowe rozmowy zakończyły się podpisaniem porozumienia, które zakłada powołanie zespołu roboczego złożonego z przedstawicieli pracodawców, strony społecznej, rządu oraz parlamentarzystów. Zespół ma w

Rząd wycofał się z planów likwidacji kopalń

Nowy plan naprawczy dla branży węglowej, ze szczególnym uwzględnieniem Polskiej Grupy Górniczej, ma opracować powołany na wtorkowym spotkaniu zespół. - Doszliśmy do wspólnego uzgodnienia, że od przyszłego wtorku zespół zaczyna działać – powiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. - Zarząd PGG i rząd wycofał się na dziś z likwidacji kopalń, o

1584005538 covid 19 pixabay

Największy wzrost zachorowań na Covid-19 w kopalniach PGG

76 nowych przypadków koronawirusa potwierdzono minionej doby wśród pracowników kopalń węgla kamiennego - łącznie z SARS-CoV-2 zmaga się obecnie 777 górników z Polskiej Grupy Górniczej (PGG), prywatnej kopalni Silesia oraz Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Podobnie jak w poprzednich dniach, największy wzrost zachorowań - o 67 - zanotowano w poniedziałek, 27 lipca, w

Prawie 600 nowych zakażeń. Kopalnie wśród ognisk pandemii

W sobotę, 25 lipca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 584 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Najwięcej odnotowano w województwie śląskim. " Mamy 584 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (188), małopolskiego (142), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (34), łódzkiego (32), pomorskiego (23), dolnośląskiego (21), podkarpackiego (21),