kopalnie

Lista artykułów

1394805721 prezes kwiatkowski 16

Przed górnictwem jest przyszłość, ale...

Produkcja i sprzedaż węgla w Polsce wciąż utrzymuje się na niskich poziomach, a głównym problemem jest w tej chwili nadpodaż węgla, będąca jednym z następstw pandemii covid-19. Jak podaje katowicki oddział ARP, na koniec lipca stan zapasów wyniósł 7,9 mln t niesprzedanego surowca i jest to poziom najwyższy od kilku lat. – Przed górnictwem jest przyszłość, ale tylko

Kopalnie mają fedrować do 2049 r. A co z zakładami Taurona?

Mimo że w negocjacjach pomiędzy związkami zawodowymi i delegacją rządową brali udział przedstawiciele strony społecznej i zarządu Taurona Wydobycie, to w podpisanym porozumieniu nie ma słowa o przyszłości kopalń należących do spółki. Czy podczas negocjacji zapadły jakieś ustalenia w tej sprawie? Do spółki Tauron Wydobycie, która jest częścią koncernu Tauron Polska Energia

W ciągu jednego dnia zlikwidowaliśmy polskie górnictwo

- Nie mamy dzisiaj powodów do świętowania. Ten dokument musieliśmy podpisać, bo inaczej nie moglibyśmy korzystać z pomocy Unii Europejskiej – komentuje porozumienie podpisane przez stronę związkową i delegację rządową  Bogusław Ziętek, przewodniczący ZZ Sierpień 80. W piątek, negocjacje strony związkowej z delegacją rządową, zakończyło podpisanie porozumienia, które

Z lotu ptaka bezbłędnie rozpoznali w oddali elektrownię i sąsiednią kopalnię Jankowice, – Z tej wysokości kopalnie wyglądają jak kolorowe makiety kolejowe z dzieciństwa – rozmarza się Sébastien

Jak będzie wyglądał harmonogram wygaszania kopalń?

W piątek, 25 września, negocjacje dotyczące restrukturyzacji górnictwa zakończyły się podpisaniem porozumienia. Porozumienie zakłada m.in., że kopalnie będą subsydiowane przez państwo, a ostatni zakład zakończy wydobycie w 2049 r. Jak długo będą pracowały poszczególne kopalnie? Najwcześniej, bo już w przyszłym roku, ma zostać zamknięta rudzka kopalnia Pokój. To nie jest

Porozumienie otwiera drogę do dalszych rozmów

Negocjacje strony związkowej z delegacją rządową zakończyło podpisanie porozumienia, które zakłada m.in., że kopalnie będą subsydiowane przez państwo, a ostatni zakład zakończy wydobycie w 2049 r. Jak porozumienie ocenia Dariusz Trzcionka, przewodniczący Porozumienia Związków Zawodowych „Kadra”? - Porozumienie jest kompromisem wypracowanym w długich, ciężkich nocnych

Kolejna rudna rozmów. Demonstracja w Rudzie Śl. odwołana?

W piątek, 25 września, o godz. 11 rozpoczęła się kolejna runda negocjacji pomiędzy górniczymi zwiazkami zawodowymi i delegacją rządową. Jak poinformowali przedstawiciele Związku Zawodowego Górników w Polsce, piątkowa demonstracja w Rudzie Śląskiej nie odbędzie się. Początkowo strony uzgodniły, że kolejna runda rozmów ma się rozpocząć o godz. 12. Negocjacje w gmachu

Model niemiecki? „Górnicy nie wytrzymają ataku społecznego”

- Model niemiecki to model łagodny, ewolucyjny i bez napięć społecznych. I - co najważniejsze - jest on czytelny dla ludzi – ocenia Jerzy Markowski. Były wiceminister gospodarki negatywnie ocenia jednak możliwość długoletniego subwencjonowanie górnictwa, które prowadzili Niemcy. Podczas rozmów z delegacją rządową górniczy związkowcy uzgodnili, że Polska przyjmie niemiecki,

Negocjacje przerwane. Jeden z protestujących zasłabł

Rozmowy przedstawicieli górniczych central związkowych z delegacją rządową tuż przed godziną 17 zostały przerwane. Mają zostać wznowione o godz. 20. Po południu jeden z protestujących górników zasłabł i trafił do szpitala. Środa, 23 września, to drugi dzień rozmów górniczych związkowców z przedstawicielami strony rządowej, którą reprezentują wiceminister aktywów