kopalnie

Lista artykułów

Spotkanie związkowców z zarządem. Tematów jest dużo

W czwartek, 2 czerwca, związkowcy z NSZZ „Solidarność” mają spotkać się z zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Początkowo rozmowy miały dotyczyć systemu sprzedaży i dostępności węgla, ale związkowcy chcą również m. in. dowiedzieć się jak wyglądają negocjacje ze spółkami energetycznymi na temat cen węgla oraz kwestia ewentualnych inwestycji, które pozwoliłby

Górnicza spółka śrubuje wyniki

W pierwszym kwartale br. Grupa Bumech, do której należy kopalnia Silesia, wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 19,44 mln zł. To wynik kilkunastokrotnie wyższy niż przed rokiem. W pierwszym kwartale 2022 roku skonsolidowany zysk netto Grupy Bumech wyniósł 19,44 mln zł, wobec 1,23 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2021 roku. W raportowanym okresie przychody netto ze

Po jakie nowe złoża mogą sięgnąć kopalnie PGG?

Nowe inwestycje oraz zmiany w harmonogramie wygaszania kopalń zapowiadają przedstawiciele rządu. O to jakie inwestycje w nowe złoża są brane pod uwagę w przypadku kopalń Polskiej Grupy Górniczej zapytaliśmy Bogusława Hutka, przewodniczącego Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność oraz przewodniczącego Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność w Polskiej

Związkowcy grożą sporem zbiorowym. Chodzi o deputat i wynagrodzenia

W poniedziałek (30 maja) przedstawiciele NSZZ „Solidarność” skierowali pismo do zarządu Polskiej Grupy Górniczej, w którym domagają się podjęcia natychmiastowych rozmów dotyczących wzrostu ekwiwalentu za węgiel deputatowy oraz waloryzacji o 50 proc. dodatków do wynagrodzeń. Powołują się przy tym na zapisy ustawy o rozwiązaniu sporów zbiorowych. Pierwsze z żądań dotyczy

Większa sprzedaż i wyższe ceny przełożyły się na wyniki kopalń

W pierwszym kwartale br. kopalnie Taurona wyprodukowały 1,45 mln zł, a wynik EBITDA Segmentu Wydobycie wyniósł 117 mln zł. Jak wskazali podczas czwartkowej, 26 maja, konferencji wynikowej przedstawiciele Taurona, w związku z koniecznością przezbrojenia ścian wyniki w dwóch kolejnych kwartałach mogą się pogorszyć. Do Grupy Tauron należą trzy kopalnie – Zakłady Górnicze: Janina

Rząd czyni starania, by nie doszło do sytuacji deficytu węgla

Rząd czyni starania, by nie doszło do sytuacji deficytu węgla w sezonie jesienno-zimowym; w 2022 r. spółki Skarbu Państwa planują zwiększyć wydobycie o ok. 1,5 mln t węgla energetycznego - mówił w Sejmie wiceszef MAP Piotr Pyzik. Dodał, że trwają rozmowy ws. zwiększenia importu węgla np. z USA. Wiceminister aktywów państwowych, pełnomocnik rządu do spraw transformacji

1519584751 wegiel pociag indiarailways gov in

Powstaje kopalnia gigant

Światowe media odnotowują zapowiedź otwarcia jednej z największych kopalni węgla w Indiach, co ma nastąpić jeszcze w tym roku. Ma być to kopalnia Siarmal we wschodnim stanie Odisha. Jej wydobycie będzie stopniowo rosło, osiągając wydajność 50 mln t rocznie w ciągu około pięciu do siedmiu lat. Otwarcie tej kopalni ma doprowadzić do rekordowej produkcji węgla w Indiach, co ma

1653395788 bytomszkody

Zniknęły szkody górnicze na kilku ulicach

Dzięki zawartemu porozumieniu pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów w Bytomiu oraz spółką Węglokoks Kraj, w ostatnim czasie usunięte zostały szkody górnicze na al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Celnej, ul. Pogodnej, Wolnego i pl. Słonecznym w Miechowicach – poinformowali przedstawiciele bytomskiego samorządu. Jak wskazują przedstawiciele urzędu miejskiego w Bytomiu, Aleja