kopalnie

Lista artykułów

Od wtorku zaostrzenie protestu. Górnicy zablokują wysyłkę węgla

Do najbliższej niedzieli związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej czekają na rozmowy z przedstawicielami strony rządowej w sprawie negocjacji na temat kwestii płacowych oraz przyszłości spółki. Jeśli do tego nie dojdzie, to we wtorek (19 lipca) protest zostanie zaostrzony. Wśród działań przedstawiciele strony społecznej zapowiadają m.in. blokadę transportów z węglem, których

Rozpoczęły się rozmowy w PGG. Szansa na porozumienie „pół na pół”

AKTUALIZACJA: Rozmowy zostały wznowione po godz. 15 po powrocie wiceministra Piotra Pyzika, który wcześniej uczestniczył w spotkaniu zarządu Grupy Tauron ze związkowcami działającymi w spółce. x x x Ok. 10:45 spotkanie zostało przerwane. Wiceminister Pyzik wysłuchał postulatów i argumentacji związkowców z PGG, po czym udał się do Taurona, gdzie również trwa protest. Piotr

Kolejna runda negocjacji związkowych. Bez wicepremiera

W piątek, 8 lipca, w siedzibie Polskiej Grupy Górniczej rozpoczęło się spotkanie zarządu spółki ze związkowcami. To kolejna runda rozmów dotyczących m.in. kwestii płacowych. Spotkanie rozpoczęło się krótko po godz. 12. W rozmowach biorą udział przedstawiciele zarządu spółki oraz związkowcy ze wszystkich 13 central związkowych działających w PGG. Głównym tematem rozmów

Gorący tydzień w górnictwie? Związkowcy czekają na odpowiedź

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej chcą kontynuować rozmowy dotyczące m.in. kwestii płacowych w obecności wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. - Jeśli do poniedziałku nie dostaniemy żadnej odpowiedzi, to przyszły tydzień będzie bardzo gorący w górnictwie. Rozpoczniemy akcje protestacyjne, najpierw pikiety a następnie poważniejsze działania -

1657098965 geoprtal pgg

PGG informuje o wstrząsach górniczych i przyjmuje zgłoszenia o ich skutkach

Polska Grupa Górnicza przypomina, że wychodząc naprzeciw postulatom samorządowców, zapewnia na bieżąco dostęp do pełnej informacji o wstrząsach górniczych na obszarze działania kopalń spółki. Od kwietnia tego roku we wszystkich kopalniach PGG uruchomiono całodobowe infolinie, na których telefonicznie można zgłosić zaobserwowane skutki drgań gruntu – poinformowała spółka

Zwiększanie wydobycia może mieć fatalne następstwa

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej domagają się pilnego spotkania z przedstawicielami rządu. - Jeśli chcemy zwiększać wydobycie, to powinniśmy najpierw wprowadzić zmiany w umowie społecznej. To jest kwestia, którą powinna zostać pilnie omówiona przez sygnatariuszy umowy społecznej, a następnie przedstawiona Komisji Europejskiej – powiedział w rozmowie z portalem netTG.pl

Negocjacje płacowe w Grupie KOK. Na razie nie ma porozumienia

Podczas rozmów płacowych, które odbyły się w czwartek (30 czerwca) przedstawiciele właściciela Grupy KOK, czyli spółki Holding KW, zaproponowali związkowcom wprowadzenie miesięcznej premii frekwencyjnej dla pracowników w maksymalnej wysokości 400 zł. Kolejna runda negocjacji ma się odbyć w przyszłym tygodniu – poinformowali w komunikacie przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej

Zwiększanie wydobycia czy wygaszanie kopalń? Chcą spotkania z ministrem

W środę, 29 czerwca, pismo 11 organizacji związkowych trafiło do prezesa Polskiej Grupy Górniczej Tomasza Rogali. Związkowcy domagają się w nim pilnego spotkania z zarządem w obecności reprezentanta właściciela spółki. Jak wskazują, obecne działania związane z wydobyciem większej ilości węgla stoją w sprzeczności z wynegocjowaną umową społeczną i bez porozumienia z