kopalnie

Lista artykułów

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa transportu pionowego w zakładach górniczych

We wtorek, 28 czerwca br. odbyło się spotkanie pracowników Departamentu Energomechanicznego Wyższego Urzędu Górniczego z kierownikami działów energomechanicznych i osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo transportu pionowego w zakładach górniczych - poinformował WUG w komunikacie. W wideokonferencji uczestniczyło ponad 60 osób z przedsiębiorstw górniczych eksploatujących

1656413131 kok pikieta

Protest pracowników ochraniających kopalnię. Chcą podwyżek i godnego traktowania

Pracownicy Grupy KOK świadczącej usługi ochroniarskie w kopalniach pikietowali we wtorek 28 czerwca przed siedzibą właściciela firmy. Domagają się wzrostu wynagrodzeń oraz godnego traktowania. Podkreślają, że muszą pracować nawet 400 godzin miesięcznie, aby móc utrzymać rodziny - poinformowali w komunikacie przedstawiciele śląsko-dąbrowskiej Solidarności. - Pracujemy jedną

Górnicze pensje wyższe o wskaźnik inflacji? Są żądania związków

W poniedziałek (27 czerwca) przedstawiciele jedenastu central związkowych działających w Polskiej Grupie Górniczej wystosowali do zarządu pismo dotyczące postulatów związanych z kwestiami płacowymi. Związkowcy domagają się m.in. zwiększenia wynagrodzeń od początku roku o 14 proc. oraz podwyższenia deputatu węglowego do 997 zł za tonę również od początku tego roku. W

Podwyżki wynagrodzeń i deputatu? Związkowcy najpierw muszą dogadać się sami

W czwartek (23 czerwca) odbyło się spotkanie pomiędzy przedstawicielami związków zawodowych działających w Polskiej Grupie Górniczej, które miało dotyczyć m.in. podwyżek wynagrodzeń, deputatu oraz posiłków profilaktycznych. Rozmowy nie przyniosły na razie żadnych konkretnych ustaleń z powodu rozłamu, do którego doszło pomiędzy związkowcami. Związkowcy relacjonują, że

Kopalnie stale produkują węgiel, będzie trafiał do potrzebujących

Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej, był w czwartek, 23 czerwca, gościem porannej audycji w Radiu Em. Szef PGG zaapelował m. in. o uspokojenie nastrojów na rynku węgla, by nie wywoływać paniki, która służy windowaniu cen oraz zapewnił, że kopalnie stale produkują węgiel i będzie on trafiał na rynek na bieżąco każdego miesiąca. Pytany o działalność sklepu

W Boże Ciało nocne zwiedzanie kopalni i... grzybobranie

Jedne kopalnie będą zamknięte, inne wydłużają godziny zwiedzania, niektóre zaś nie szykują na te dni żadnych zmian w stosunku do standardowej oferty. Podziemne trasy turystyczne w zróżnicowany sposób podchodzą do tak zwanego długiego weekendu, który otwiera uroczystość Bożego Ciała. Od piątku 17 czerwca do niedzieli 19 czerwca 2022 r. dłużej czynne będą Zabytkowa Kopalnia

Dodatkowy urlop dla pracowników pracujących pod ziemią. Jest porozumienie

Jak wynika z porozumienia zwartego pomiędzy zarządem Jastrzębskiej Spółki Węglowej i reprezentatywnymi centralami związkowymi działającymi w spółce, wszystkim pracownikom kopalń pracującym pod ziemią będzie przysługiwał dodatkowy urlop wypoczynkowy. Po pięciu latach pracy pod ziemią zyskają pięć dodatkowych dni urlopu, natomiast po 10 latach to liczba wzrośnie do ośmiu

1437727238 kwsa na dole 26

W kopalniach brakuje pracowników. Związkowcy chcą rozmawiać z zarządem

Przedstawiciele Związku Zawodowego Górników w Polsce zwrócili się z żądaniem zwołania pilnego spotkania z zarządem Polskiej Grupy Górniczej. Chcą rozmawiać o problemie braku pracowników w kopalniach spółki. Pismo Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej Związku Zawodowego Górników w Polsce PGG zostało przesłane do prezesa spółki Tomasza Rogali w czwartek, 2 czerwca.