kopalnie

Lista artykułów

Zwiększenie wydobycia skróci życie kopalń

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że polskie kopalnie mogłyby zwiększyć wydobycie o o 1 mln do 2 mln ton węgla. - Harmonogram zamykania kopalń wynikający z porozumienia społecznego sam się skróci, jeśli zwiększymy wydobycie – wskazuje Jerzy Markowski, ekspert górniczy, były wiceminister gospodarki. Szef MAP w miniony piątek (20 maja)

1599113526 tomaszcudny arc

Prezes JSW zaapelował o nie ferowanie wyroków

W piątek, 20 mają, zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaprezentował wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku. Jak zaznaczył prezes spółki Tomasz Cudny prezentacja bardzo dobrych wyników zbiegła się jednak z dwoma tragediami, które miały miejsce w kopalni Pniówek i Zofiówka. Tomasz Cudny piątkową konferencję rozpoczął od przypomnienia o dwóch tragediach, do których doszło

Węgla brakuje nawet dla byłych górników. Związkowcy z „S” chcą zmiany zasad sprzedaży

Jak wskazują przedstawiciele NSZZ „Solidarność” problemy z zakupem węgla mają mieszkańcy województwa śląskiego, a w szczególności byli pracownicy kopalń wchodzących w skład Polskiej Grupy Górniczej. W piśmie do prezesa tej spółki Tomasza Rogali domagają się „wprowadzenia w kanałach bezpośredniej sprzedaży węgla w PGG instrumentów zwiększających dostępność

Mniejsze limity sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych

Lubelski Węgiel Bogdanka zaostrzyła limity sprzedaży węgla. Nowe ograniczenia obowiązują od poniedziałku, 16 maja. O nowych limitach sprzedaży spółka poinformowała w w swoim serwisie handlowym. Zmiany obowiązują od poniedziałku. „LW Bogdanka informuje, że od dnia 16.05.2022 wprowadza limit sprzedaży do 3 ton dziennie, ale nie więcej niż 5 ton rocznie na gospodarstwo domowe”

1548329142 koparka tomislawice kwb konin

Chcą takich samych praw jak górnicy ze Śląska

Działacze ze związków zawodowych górniczych i energetycznych Grupy Kapitałowej ZE PAK w liście do premiera Mateusza Morawieckiego zwrócili się o interwencję i pilne procedowanie obywatelskiego projektu ustawy w sprawie emerytur pomostowych dla górników węgla brunatnego i energetyków pracujących w sektorze węgla brunatnego. Jak wskazują, chcą takich samych praw, jakie zostały

Spotkanie partnerów projektu PostMinQuake

W kwietniu br. odbyło się spotkanie partnerów projektu o nazwie „Wstrząsy i deformacje górotworu na terenach pogórniczych: mechanizm, zagrożenia i ocena ryzyka”, akronim: PostMinQuake. Jego celem jest ocena zagrożeń bezpieczeństwa użytkowania powierzchni terenów zlikwidowanych kopalń węgla w Europie, towarzyszących procesom ich zatapiania, takich jak wstrząsy i deformacje

Górnicza spółka z większym zyskiem i produkcją

Jak zaznaczyli przedstawiciele KGHM podczas piątkowej (13 maja) konferencji wynikowej, w pierwszym kwartale br. miedziowy koncern może się pochwalić zarówno dobrymi wynikami produkcyjnymi jak i finansowymi. Produkcja miedzi wzrosła o 4 proc., a zysk netto o 39 proc. Jak podkreśli podczas konferencji wynikowej prezes KGHM Marcin Chludziński miedziowy koncern podsumowując pierwszym

Wrócili do rozmów płacowych. Wynegocjowali podwyżki i premię

W Spółce Restrukturyzacji Kopalń zostało zawarte porozumienie płacowe - drugie w tym roku. W ramach porozumienia zwiększone zostaną stawki osobistego zaszeregowania, a oprócz tego pracownicy SRK otrzymają jednorazowe premie. Jak poinformowali przedstawiciele MZZ Przeróbka, porozumienie płacowe pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem SRK zostało zawarte 5 maja. Zgodnie z dokumentem