kopalnie

Lista artykułów

Badają wstrząsy górotworu na terenach pogórniczych

Jak poinformowali przedstawiciele Głównego Instytutu Górnictwa, w kwietniu br. odbyło się czwarte spotkanie partnerów projektu finansowanego przez Fundusz Badawczy Węgla i Stali UE i dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki o nazwie „Wstrząsy i deformacje górotworu na terenach pogórniczych: mechanizm, zagrożenia i ocena ryzyka” o akronimie PostMinQuake. Celem projektu

1651732181 porozumienie

Kolejni uczniowie z gwarancją zatrudnienia w górniczej spółce

Absolwenci kierunków górniczych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie już od 8 lat mają zapewnioną pracę w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W Starostwie Gliwickim 28 kwietnia JSW zawarła kolejna umowę, która gwarancjami zatrudnienia obejmie uczniów, którzy we wrześniu rozpoczną w Knurowie swoją górniczą edukację. - Nasza współpraca ma już wieloletnią

W maju górnicy otrzymają premię motywacyjną

Pracownicy Polskiej Grupy Górniczej razem z majowymi wypłatami otrzymają dodatkowo premię motywacyjną. Najwięcej – 1000 zł brutto – dostaną pracownicy zatrudnieni pod ziemią. Wypłatę premii motywacyjnej regulują porozumienia podpisane przez związki zawodowe i dyrektorów poszczególnych kopalń oraz zakładów należących do PGG. Takie dokumenty zostały podpisane w kopalniach i

Wyprodukują o 6,5 mln t węgla więcej niż pierwotnie zakładano

Jak wskazał prezes Taurona Wydobycie Jacek Pytel, w latach 2022-2030 kopalnie spółki wyprodukują łącznie o 6,5 mln ton węgla więcej niż to pierwotnie zaplanowano w związku z wynikającą z umowy społecznej redukcją zdolności produkcyjnych. To efekt skokowego wzrostu produkcji w 2021 roku oraz zmniejszenia redukcji zdolności produkcyjnych w kolejnych latach. Jak zaznaczył podczas

Renesans węgla? Zdecyduje kilka czynników - mówi prezes PGG

- Jeśli mówimy o przywróceniu roli węgla w najbliższych 2-3 latach, to jest to widoczne w tendencji do lepszej ceny i większego zapotrzebowania. Natomiast, jeśli chodzi o perspektywę średnio- i długoterminową, to to będzie już zależało od kilku czynników – wskazał Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej. O jakie czynniki chodzi? Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy

Porozumienie płacowe w górniczej spółce

We wtorek (19 kwietnia) w Gliwickim Zakładzie Usług Górniczych zostało podpisane porozumienie płacowe. Oprócz waloryzacji wynagrodzeń pracownicy otrzymają też dodatek frekwencyjny. Porozumienie zostało podpisane pomiędzy przedstawicielami strony związkowej (zakładowymi organizacjami związkowymi NSZZ Solidarność oraz WZZ Sierpień 80) oraz zarządem spółki reprezentowanym przez

Górnicza spółka podsumowała wstępnie pierwszy kwartał

We wtorek (19 kwietnia) Lubelski Węgiel Bogdanka opublikował wstępne wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Wynika z nich, że spółka w tym okresie wypracowała zysk netto w wysokości 143,2 mln zł, a produkcja węgla wyniosła 2,8 mln ton. W pierwszym kwartale br. przychody ze sprzedaży netto wyniosły 731,8 mln z, EBITDA - 276,5 mln zł, EBIT - 179,7 mln zł, a zysk netto -

PGG rozwija sprzedaż węgla dla klientów indywidualnych

Polska Grupa Górnicza podsumowała pierwszy miesiąc prowadzenie sprzedaży węgla luzem dla klientów indywidualnych. Spółka wprowadziła szereg udogodnień dla klientów oraz utrzymała atrakcyjną cenę, dużo niższą niż w komercyjnych składach węglowych – poinformowała PGG w komunikacie. Jak wskazują przedstawiciele spółki, Polska Grupa Górnicza koncentruje się na dostarczeniu