grzegorz tobiszowski

Lista artykułów

Górnictwo: trwa weryfikacja planu dla JSW

Plan naprawczy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wymaga weryfikacji; założenia przyjęte w nim w ub. roku są nieaktualne w związku z pogorszeniem sytuacji rynkowej - ujawnił w poniedziałek (1 lutego) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. Zapewnił, że trwa weryfikacja planu.

Górnictwo: rozmowy w KW bez efektów. Kolejne spotkanie za dwa dni

Rozmowy strony społecznej KW z zarządem i przedstawicielem rządu będą kontynuowane – to właściwie jedyny wniosek, do którego dotarli dziennikarze po trwających ponad cztery godziny negocjacjach w Kompanii Węglowej. Strony mają się spotkać w najbliższą środę, 3 lutego. Do Katowic przyjedzie powtórnie Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.Wiceminister

Górnictwo: w Kompanii liczą na konstruktywny dialog

Jak informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl, w samo południe w poniedziałek (1 lutego) w siedzibie Kompanii Węglowej rozpoczęły się rozmowy o najistotniejszych problemach spółki.

Górnictwo: minister i związkowcy z KW spotkają się w południe

To spotkanie początkowo miało się odbyć w piątek, 29 stycznia. Na poniedziałek (1 lutego) przełożono je ze względu na obowiązki wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego. W samo południe w Kompanii Węglowej związkowcy, minister i zarząd spółki rozmawiać będą o najistotniejszych problemach spólki wskazanych przez stronę społeczną.Po ostatnim spotkaniu strony

Wiceminister Tobiszowski w Radiu Katowice o górnictwie

W poniedziałek (1 lutego) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spotyka się w siedzibie Kompanii Węglowej ze związkowcami, by m.in. przekonywać ich do zgody na wypłatę tzw. czternastej pensji w ratach. Przed tym spotkaniem Jerzy Zawartka rozmawiał z wiceministrem przez kilkanaście minut w programie „Kawa na ławęˮ emitowanym w Polskim Radiu Katowice.

Do górnictwa nie dopłaca się z budżetu

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski we wtorek wieczorem (26 stycznia) był gościem programu Post Factum nadawanego w radiu TOK FM. W rozmowie z red. Pawłem Sulikiem minister wielokrotnie podkreślał, że polskie górnictwo nie jest dotowane z budżetu państwa, bo nie ma takiej możliwości. Jedyne środki są przeznaczane na likwidowanie zakładów górniczych. W

Górnictwo: wkrótce rozmowy ze stroną społeczną o Polskiej Grupie Górniczej

Jeszcze w styczniu lub na początku lutego resort energii chce rozpocząć rozmowy ze związkami w kontekście m.in. oczekiwań inwestorów mających współtworzyć spółkę, do której trafią kopalnie Kompanii Węglowej - poinformował w środę (20 stycznia) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.Według zapowiedzi resortu kopalnie KW mają zostać przeniesione do

Górnictwo: ważne oświadczenie ws. deputatów dla emerytów

Resorty energii oraz rodziny, pracy i polityki społecznej przygotują specustawę porządkującą kwestię wypłat deputatu węglowego dla emerytów górniczych - przekazał w czwartek (14 stycznia) w Sejmie wiceszef ME Grzegorz Tobiszowski. Miałaby ona wejść w życie jeszcze w I półroczu br.