grzegorz tobiszowski

Lista artykułów

Górnictwo: rozmowy rzeczowe, masówki nie odwołane

W piątek w Warszawie zakończyły się trójstronne rozmowy przedstawicieli rządu, pracodawców i strony związkowej ws. sytuacji w górnictwie. Rząd ocenia rozmowy pozytywnie, związkowcy jednak nie odwołują masówek.Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski ocenił, że ponad 5-godzinne rozmowy były "rzeczowe i pozytywne".Z kolei wiceprzewodniczący

Górnictwo: daniny i podatki płacone przez branżę przedmiotem analizy

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, który w środę (3 lutego) przebywał w Katowicach poinformował, że zostały zlecone do wykonania analizy, których celem jest wykazanie możliwych odciążeń fiskalnych dla górnictwa.Minister przypomniał m.in. opracowania jakie na temat danin i podatków płaconych przez górnictwo przygotowała Górnicza Izba

Górnictwo: czy WUG zmieni przepisy, by odciążyć kopalnie?

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował w środę (3 lutego), że w Wyższym Urzędzie Górniczym prowadzone są rozmowy na temat zmian przepisów, by można było odciążyć kopalnie.Wiceminister podkreślił, że są to pewne propozycje, nad którymi chciałby aby nadzór górniczy się pochylił.- Chodzi m.in. o koszta certyfikacji sprzętu i

Górnictwo: nierentowne części kopalń trafią do SRK

Przygotowywana jest wstępna lista majątku nieprodukcyjnego kopalń, który może być wygaszony bez szkody dla produkcji – poinformował w środę (3 lutego) Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.- Spółki węglowe, prowadząc równolegle prace dotyczące tworzenia Polskiej Grupy Górniczej i Polskiego Holdingu Węglowego, analizują możliwości przekazania

Górnictwo: majątek JSW pozostanie pod kontrolą państwa

Środki inwestycyjne dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostaną zgromadzone w oparciu o jej aktywa, ale przy zachowaniu zasady utrzymania nad nimi kontroli państwa – powiedział w środę (3 lutego) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.Tobiszowski wskazał, że w przypadku tworzenia planu pomocy dla JSW, która jest spółką giełdową, mamy do czynienia z

Górnictwo: wiceminister liczy na notyfikację do połowy roku

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spodziewa się, że do połowy tego roku Komisja Europejska notyfikuje program naprawczy dla polskiego górnictwa. Klimat i postępy wtorkowych (2 lutego) rozmów na ten temat w Brukseli wiceminister określił jako bardzo dobre."Chcielibyśmy zdecydowanie w pierwszym półroczu otrzymać notyfikację, bo to otwiera nam też pewne

Górnictwo: negocjacje w KW bez wiążących ustaleń

- Mamy na dzisiaj stan pewnego zawieszenia – w taki sposób Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii skomentował efekt środowych negocjacji ze związkami zawodowymi Kompanii Węglowej.Rozmowy dotyczyły m.in. systemu płac w Polskiej Grupie Górniczej, która przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej. Zarząd KW wypowiedział przed tygodniem porozumienie, które

Tobiszowski: nie było mowy o zamykaniu kopalń

3 lutego tuż po godzinie 13, w siedzibie Kompanii Węglowej w Katowicach rozpoczęły się rozmowy strony społecznej i zarządu Kompanii Węglowej. W spotkaniu bierze udział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.Przed kolejną turą rozmów, które dotyczą m.in. sposobu wypłaty 14. pensji za 2015 r. oraz zasad zatrudnienia i wynagradzania w Polskiej Grupie Górniczej