grzegorz tobiszowski

Lista artykułów

Górnictwo: mniejsze pensje dla prezesów i dyrektorów Kompanii

Proces tworzenia Polskiej Grupy Górniczej jest na ukończeniu. Spotkania z inwestorami (PGNiG Termika, PGE i Energa) odbywają się co tydzień - poinformował w czwartek (24 marca) podczas spotkania ze śląskimi dziennikarzami wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Media: wiceminister Tobiszowski w Radiu Piekary

Gościem Radia Piekary, na niedługo przed rozpoczęciem się rozmów w Kompanii Węglowej, był Grzegorz Tobiszowski. Wiceminister energii nie zgodził się tezą, że jeśli przedsiębiorstwa ważnej branży mają problemy, to państwo nie może ich wspomóc.

GIG: debata o produkcji i magazynowaniu energii z węgla

W Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach dyskutowano 29 lutego br. o produkcji i magazynowaniu energii z węgla. W trakcie spotkania przedstawiono dorobek naukowców z GIG związany z procesami zgazowania tego surowca.

Tylko rozwiązania systemowe

Musimy powiedzieć uczciwie, że jeśli poprzedni rząd w ub.r. wprowadzał do spółki Restrukturyzacji Kopalń jakąś kopalnię, to nie po to, żeby szukała inwestora – podkreśla w rozmowie z TG GRZEGORZ TOBISZOWSKI, wiceminister energii.

Kto zainwestuje w Katowicki Holding Węglowy?

Enea oraz inwestor z rynku kapitałowego (być może związany z górnictwem) wezmą udział w budowie Polskiego Holdingu Górniczego, który powstanie na bazie Katowickiego Holdingu Węglowego. Rozmowy o tym projekcie rozpoczną się już w lutym – poinformował w środę, 3 lutego, wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.- Zleciłem przygotowanie pewnej analizy, na ile

Górnictwo: Jastrzębska Spółka Węglowa w potrzebie

JSW potrzebuje ponad 1 mld zł kapitału, które będzie mogła pozyskać ze sprzedaży udziałów w swoich aktywach - poinformował dziennikarzy we wtorek (9 lutego) Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

Górnictwo: rozstrzygnięcia w Kompanii powinny zapaść w tym tygodniu

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski spodziewa się w połowie tego tygodnia rozstrzygnięć dotyczących dalszych rozmów ze stroną społeczną na temat planu naprawczego Kompanii Węglowej. Jak informowaliśmy w portalu górniczym nettg.pl, na wtorek (9 lutego) związki zapowiedziały tzw. masówki - spotkania informacyjne w kopalniach.- Prowadzimy jeszcze rozpoznanie,

Górnictwo: w PGG także inwestorzy finansowi, raczej bez TF Silesia

Wśród przyszłych akcjonariuszy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) mają znaleźć się - obok podmiotów energetycznych - również inwestorzy finansowi. Nie jest przesądzone, czy akcje obejmie też Towarzystwo Finansowe Silesia - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.PGG, która przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej, ma rozpocząć działalność