grzegorz tobiszowski

Lista artykułów

Górnictwo: w Zespole Trójstronnym o strategii dla węgla

W ciągu dwóch miesięcy w Zespole Trójstronnym rozpoczną się prace nad strategią dla sektora górnictwa węgla kamiennego i brunatnego w Polsce - zapowiedział w środę (27 kwietnia) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.Tobiszowski uczestniczył w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. górnictwa. Jak wynika z założeń dotyczących polskiego miksu

Górnictwo: posłowie o PGG i pozostałych spółkach

Powołanie do życia Polskiej Grupy Górniczej, zakończony audyt w katowickim Holdingu Węglowym i sytuacja pozostałych spółek węglowych to tematy zaplanowane na posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Górniczego, który zebrał się w środowy wieczór (27 kwietnia) w Warszawie.- Na posiedzenie przyjechali przedstawiciele zarządów spółek

PGG będzie bardziej efektywna

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, po podpisaniu porozumienia ze stroną społeczną zwrócił uwagę na istotne ustalenia zawarte w tym dokumencie.- W porozumieniu zawartym 19 kwietnia dogadaliśmy się ze stroną społeczną, jeżeli chodzi o plan budowania kopalń zespolonych. To bardzo ważne ustalenie, gdyż przyspiesza proces zmian organizacyjnych dotyczących zarządzania

Górnictwo: kto zainwestuje w PGG?

- Nie tylko w Polsce, ale i w Unii Europejskiej nie ma drugiego takiego doświadczenia, podczas którego tworzono by na nowo tak wielką strukturę gospodarczą, i to związaną z sektorem surowcowym. Projekt wymaga dużej finezji, godzenia ognia z wodą – uważa wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.Proces tworzenia Polskiej Grupy Górniczej na bazie Kompanii Węglowej jest

Żeby branża wyszła na prostą

Rozmowa z GRZEGORZEM TOBISZOWSKIM, sekretarzem stanu w Ministerstwie Energii oraz pełnomocnikiem rządu ds. restrukturyzacji górnictwa.W jakim stanie było górnictwo, kiedy przejmował Pan nadzór nad spółkami węglowymi?Gdyby porównać stan branży wydobywczej do stanu organizmu człowieka, to trzeba powiedzieć, że polskie górnictwo wymagało

Górnictwo: wiceminister o możliwej konwersji długu Kompanii wobec banków

Konwersja zadłużenia Kompanii Węglowej wobec banków na udziały w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) może objąć około 0,5 mld zł, czyli jedną trzecią tego, co Kompania winna jest bankom - poinformował w poniedziałek (18 kwietnia) wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.O tym, że rozważana jest konwersja części długu Kompanii wobec banków na udziały w

To są historyczne negocjacje

Nie tylko w Polsce ale i w Unii Europejskiej nie ma takiego doświadczenia, gdzie tworzono by na nowo tak wielką strukturę gospodarczą i to związaną z sektorem surowcowym – uważa wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Górnictwo: Bogdanka pozostanie samodzielnym podmiotem

Kopalnia Bogdanka pozostanie samodzielnym podmiotem, jest bardzo ważna dla polskiej gospodarki, nikt nie podważa jej wagi i roli - zapewniał w środę (13 kwietnia) w Bogdance wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.Tobiszowski spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych działających w kopalni. W rozmowach dotyczących przyszłości Bogdanki uczestniczyli też m.in.