Rada nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na prezesa i wiceprezesów spółki. Kandydaci mogą zgłaszać swoje oferty do 11 lutego br. - wynika z informacji na stronie BIP agencji. W miniony piątek prezes spółki Michał Dąbrowski stracił stanowisko.
Rada Nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu poinformowała w poniedziałek na stronie BIP Agencji, że ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na funkcję prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu na wspólną VII kadencję. W ogłoszeniu rada podała, że termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów upływa 11 lutego 2025 r., o godz. 17. “Przewiduje się, iż rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się w dniach od 14 do 28 lutego 2025 r.“ - wskazała.
Przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej będą m.in. kierunki strategii rozwoju grupy kapitałowej spółki zaprezentowane przez kandydata.
Jak m.in. podano w ogłoszeniu, aktywność społeczna lub zarobkowa kandydata na fotel prezesa ARP nie może rodzić konfliktu interesów wobec działalności spółki.
Rada nadzorcza ARP poszukuje również kandydatów na stanowisko wiceprezesów zarządu ARP na wspólną VII kadencję: wiceprezesa do spraw finansów, wiceprezesa odpowiedzialnego za nadzór właścicielski, wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar pożyczek oraz wiceprezesa odpowiedzialnego za relacje z inwestorami. Terminy tych postępowań są takie jak w przypadku terminów w postępowaniu w sprawie wyboru prezesa ARP.
Rada nadzorcza 3 lutego zakończyła też postępowania na członków zarządu ARP wszczęte jeszcze 14 listopada 2024 r., bez wyłonienia kandydatów.
31 stycznia br. rada nadzorcza ARP odwołała Michała Dąbrowskiego ze stanowiska prezesa zarządu, ze względów zdrowotnych. Jednocześnie na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa zarządu został oddelegowany dotychczasowy wiceprezes spółki Radosław Niedzielski.
Michał Dąbrowski pełnił funkcję Prezesa Zarządu od 30 kwietnia 2024 r.
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa utworzona w 1991 roku, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. ARP jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji. (PAP)
ab/ malk/
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.