Polska Grupa Górnicza poszukuje partnerów do prowadzenia w jej imieniu składów w sieci KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) w nowych lokalizacjach na terenie województw świętokrzyskiego, podlaskiego i podkarpackiego. Wcześniej ogłoszono już także przetargi dla województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i łódzkiego - poinformowała spółka.
Ze szczegółowymi wymaganiami i szczegółami postępowań zapoznać się można na firmowej stronie internetowej pod adresem https://www.pgg.pl/strefa-korporacyjna/dostawcy/profil-nabywcy/przetargi. Otwarcie ofert nastąpi w piątek rano 28 kwietnia 2023 r.
W Świętokrzyskiem PGG zamierza utworzyć osiem nowych składów, po jednym w powiatach skarżyskim, starachowickim, koneckim, włoszczowskim, opatowskim oraz w powiecie jędrzejowskim (w jednej z gmin: Słupia, Sędziszów, Wodzisław, Imielno, Nagłowice, Oksa, Małogoszcz lub Sobków). Dwa nowe składy KDW planowane są dla powiatu kieleckiego, jeden w Masłowie, Zagnańsku, Miedzianej Górze, Mniowie, Strawczynie, Łopusznie, Piekoszowie, Nowinach lub Chęcinach, drugi natomiast na terenie Łagowa, Rakowa, Pierzchnicy, Chmielnika, Morawicy, Daleszyc, Bielin, Bodzentyna lub Górna.
Na Podlasiu powstać mają trzy nowe punkty sprzedaży węgla PGG S.A. w powiatach: białostockim, bielskim i wysokomazowieckim. Na Podkarpaciu nowy skład KDW przewidziano w powiecie przeworskim.
Wcześniej PGG ogłosiła już przetargi na prowadzenie nowych składów w województwie śląskim (27 lokalizacji), wielkopolskim i łódzkim (33 lokalizacje) oraz małopolskim (6 punktów). Licząca obecnie 137 sprzedawców w całym kraju sieć KDW PGG S.A. powiększana jest, aby wzmocnić obsługę szczególnie tych obszarów, w których węgiel z krajowych kopalń cieszy się największą popularnością i jest poszukiwany przez odbiorców indywidualnych do ogrzewania domów i mieszkań.
Przy wyborze partnera KDW spółka wymaga najkorzystniejszej dla klientów ceny przewozu węgla z kopalni do składu oraz najbardziej konkurencyjnego kosztu składowania i wydawania węgla klientom. Skład KDW musi m.in. dysponować legalizowaną wagą najazdową, ładowarką kołową odpowiedniej pojemności i co najmniej dwoma pojazdami o ładowności do najmniej 25 ton. Skład KDW musi mieścić minimum 600 ton węgla w boksach lub pryzmach oddzielnie dla różnych sortymentów na utwardzonym podłożu. Skład powinien być też właściwie ogrodzony i ciągle monitorowany przy pomocy kamer internetowych, pozwalających na zdalną kontrolę obrazu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.