REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
15 marca 2021 08:02 Prezentacja

Regały wspornikowe ciężkie, lekkie… który i kiedy wybrać?

Regały wspornikowe są wykonywane z profili gorącowalcowanych, co zapewnia znakomitą trwałość i nośność
fot: ARC

Optymalizacja przestrzeni magazynowej to słowo klucz w dobie nowoczesnej logistyki. Poznaj nowoczesne rozwiązania takie, jak regały wspornikowe i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie wdrożyć je w magazynie.

Dlaczego warto zadbać o optymalizację przestrzeni magazynowej?

Polski przemysł cechuje się sporym udziałem inwestycji ogromnych firm działających w obszarach takich, jak branża meblarska, budowlana czy motoryzacyjna. Każdy z tych sektorów wymaga korzystania z materiałów dłużycowych – mogą to być blaty i płyty meblowe, drewno konstrukcyjne, KVH, deski i profile oraz profile i kształtowniki stalowe, aluminiowe i ze stali nierdzewnej. Aby zapewnić skuteczną obsługę ładunków o takich gabarytach, konieczne jest stworzenie odpowiedniego systemu. Niewłaściwe zarządzanie towarami prowadzi nie tylko do obniżenia sprawności całej firmy, lecz także potencjalnych uszkodzeń zasobów. Zwiększona mobilność materiałów to także zagrożenie dla kadry. Ryzyko dotyczy zatem kilku obszarów – z tego względu warto zadbać o wprowadzenie rozwiązań, które pomogą zoptymalizować przestrzeń magazynową, takich jak regały wspornikowe

Dodatkowo efektem wprowadzenia takich zmian może być redukcja kosztów. Współczesny przemysł bardzo silnie czerpie ze współpracy pomiędzy różnymi przedsiębiorstwami: zarówno dostawca, jak i producent mogą zyskać na optymalizacji działania magazynu jednego z nich. Dostawca może lepiej zarządzać magazynem i kadrą, zmniejszyć wydatki związane z obsługą ładunku, a także szybciej dostarczać wskazane towary. To wszystko przekłada się na zwiększoną atrakcyjność w oczach producenta, któremu z kolei zależy przede wszystkim na elastyczności, możliwości szybkiego dostarczenia produktu na rynek, a także stabilności łańcucha dostaw.

Odpowiedni system magazynowania ma o wiele więcej zalet

Kolejną, lecz również istotną korzyścią płynącą z optymalizacji przestrzeni magazynowej jest zwiększenie możliwości względem przechowywania dużej liczby przedmiotów o różnych parametrach. To nie tylko lepsze funkcjonowanie obiektu i sprawniejsza obsługa ładunku, lecz także fizyczne zwiększenie dostępnej przestrzeni. Oto podsumowanie najważniejszych zalet takiego rozwiązania z perspektywy technicznej:

To jednak nie koniec zalet. Nie możemy zapomnieć o tym, że w każdym magazynie należy dbać o potrzeby kadry – dostosowanie warunków do potrzeb osób pracujących przy obsłudze ładunku jest kluczowe. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować pracownikom wyższy poziom bezpieczeństwa pracy, jednocześnie upraszczając wykonywanie obowiązków. Efektywność i zaangażowanie zatrudnionych osób może znacznie wzrosnąć, gdy nie będą musieli zajmować się pewnymi zupełnie niepotrzebnymi procesami, takimi jak przenoszenie ładunku w inne miejsce w celu dostania się do materiałów składowanych pod nim. Dzięki temu zarządca magazynu może zlecić im ważniejsze zadania. Jest to zatem proces korzystny dla wszystkich stron – zaczynając od osób na stanowiskach kierowniczych, poprzez pracowników fizycznych, aż po klientów, którzy korzystają z zasobów danego magazynu.

Regały wspornikowe – cena usprawnienia magazynu nie musi być wysoka

Logistyka to bardzo skomplikowany sektor, co sprawia, że każde rozwiązanie wymaga szczegółowej analizy – zarówno pod kątem przydatności, jak i wydatków. Wdrażanie systemów przechowywania, które będą w stanie skutecznie wesprzeć funkcjonowanie danej przestrzeni magazynowej, często kojarzy się z wysokimi kosztami. W przypadku dłużyc często jednak nie trzeba sięgać po bardzo innowacyjne i zaawansowane technicznie metody, choć oczywiście nie oznacza to, że optymalizacja magazynu jest prosta. To wymagający proces, lecz same rozwiązania wykorzystywane w jego trakcie – na przykład regały wspornikowe – są powszechnie stosowane od wielu lat, a jednocześnie wyróżniają się świetnym stosunkiem ceny do korzyści.

Regały wspornikowe we współczesnej przestrzeni magazynowej – zalety i wady

Obecnie funkcjonujące magazyny są rozwijane z myślą o obsłudze konkretnych rynków, producentów czy towarów. To z kolei sprawia, że idealnie dopasowane rozwiązania stają się bardzo pożądane. W przypadku regałów wspornikowych mówimy natomiast o systemie przechowywania łączącym elastyczność z możliwością dostosowania, dzięki czemu można go wdrożyć w praktycznie dowolnym magazynie. Podstawą konstrukcji są słupy nośne oraz przymocowane do nich wsporniki. Ich rozstaw może być natomiast bardzo swobodnie zaprojektowany. Dzięki takiemu rozwiązaniu składowanie materiałów dłużycowych o różnych parametrach staje się znacznie prostsze i wygodniejsze; kolejnym pozytywnym efektem jest wzrost szybkości obsługi ładunku. Dodatkowym atutem regałów wspornikowych jest możliwość sparowania ich z wózkami widłowymi wielokierunkowymi – to kolejny krok do zwiększenia wydajności magazynu i wzrostu powierzchni składowania, poprzez zawężenie alejek przejazdowych na rzecz miejsc składowania. 

 Regały wspornikowe są wykonywane z profili gorącowalcowanych, co zapewnia znakomitą trwałość i nośność. Jeden wspornik może utrzymać nawet do dwóch ton ładunku. Oczywiście w pewnych sytuacjach takie wartości nie są wymagane – przy mniejszych potrzebach nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z konstrukcji wspierających na przykład ciężar 200 kilogramów. Regały wspornikowe mogą mieć wysokość od około dwóch do dziesięciu metrów. Kolejną z wielu korzyści wdrożenia takiego rozwiązania jest zwiększenie dostępnej przestrzeni magazynowej poprzez możliwość przechowywania produktów na wielu poziomach. 

Ten stosunkowo prosty produkt ma zatem ogromny potencjał na zwiększenie elastyczności i udział w rozwoju magazynu pod kątem wysokiej funkcjonalności, świetnych warunków pracy oraz sprawnej obsługi ładunków. Warto jednak pamiętać, że tworzenie skutecznego łańcucha dostaw wymaga także odpowiedniego dopasowania takich konstrukcji do wymogów danej przestrzeni. Nie wystarczy, że istnieje tanie, sprawdzone i skuteczne rozwiązanie – do gry wkracza również optymalizacja przestrzeni magazynowej, która pozwoli przemienić regały magazynowe w skuteczny i funkcjonalny system przechowywania.

Ciężkie i lekkie regały wspornikowe – jak zdecydować, które rozwiązanie będzie lepsze?

Aktualnie firmy działające w różnych branżach nie muszą już skupiać się na podejmowaniu odpowiedzialności za każdy proces zachodzący w przestrzeni magazynowej lub zajmować się dostosowywaniem jej do potrzeb konkretnego ładunku. Często zdecydowanie lepszym sposobem będzie opieranie się o doświadczenie zaufanego partnera, który będzie doskonale wiedział, jak maksymalnie wykorzystać zasoby danej przestrzeni magazynowej. Na polskim rynku funkcjonują firmy takie, jak Logi-Max, które zajmują się wdrażaniem regałów wspornikowych i wózków wielokierunkowych oraz innych rozwiązań sprzyjających skutecznemu magazynowaniu towarów, rozumianych jako kompletny system składowania.

Kluczowym aspektem jest przygotowanie indywidualnego projektu, który będzie w stanie zaspokoić potrzeby klienta. Planowanie płaszczyzny magazynu wymaga dobrania odpowiedniego systemu. Firma Logi-Max ma na koncie sporo wdrożeń dla ważnych przedsiębiorstw z sektora automotive i meblarskiego, co pozwala na tworzenie projektów atrakcyjnych cenowo, skutecznych i bardzo korzystnych dla funkcjonowania całego magazynu. 

Wdrożenie systemu magazynowania opartego o regały wspornikowe nie musi zbyt wiele kosztować, a korzyści szybko mogą przełożyć się na dodatkowe oszczędności i pozyskanie kolejnych klientów. Logi-Max zajmuje się przygotowywaniem regałów wspornikowych do przechowywania płyt meblowych, stali nierdzewnej, kręgów stalowych, drewna konstrukcyjnego KVH i wielu innych niestandardowych ładunków i materiałów.

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Więcej z kategorii
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (0) pokaż wszystkie
  • PBPSZ
    user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Czternastka wkrótce na kontach. Kto ją otrzyma?
8 stycznia 2025
35.6 tys. odsłon
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
NAJPOPULARNIEJSZE - POKAŻ
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]