Pracownicy Zakładu Mechanicznej Przeróbki Węgla kopalni Pniówek świętowali 40-lecie działalności zakładu. Wielu z nich może poszczycić się 40-letnim stażem zatrudnienia.
Warto zatem przypomnieć, że pierwszy system wzbogacania w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla ruszył w Pniówku w 1976 r., a więc prawie równocześnie z rozpoczęciem wydobycia w tej kopalni.
Zaprojektowany był na przerób ok.21 tys. to węgla w ciągu doby. Kolejne modernizacje zakładu miały na celu zwiększenie jego wydajności oraz na poprawę poziomu bezpieczeństwa pracy. Działania te przyniosły bardzo dobre efekty w postaci zwiększenia zdolności produkcyjnych do obecnego poziomu 30 tyś. ton brutto na dobę. Jednocześnie zmodernizowano rozdzielnie, co przełożyło się na obniżenie awarii elektrycznych powodujących postoje w ruchu.
Wprowadzono ponadto wiele udogodnień technicznych, które ułatwiły pracę i uczyniły ją bezpieczniejszą. Dziś Zakład Mechanicznej Przeróbki Węgla kopalni Pniówek zatrudnia 420 osób.
W galerii: Zakład Mechanicznej Przeróbki Węgla kopalni Pniówek (zdjęcia: Kajetan Berezowski - portal górniczy nettg.pl).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Gratulacje a teraz zmiana i na ściane albo do przodka
XXI wiek: kobiety pracują na tzw. przeróbce (sortowni) nazywa się to "równouprawnienie" lub "pracy z braku alternatyw"?...