Kolejny sprzeciw radnych Rewala wobec Gazociągu Północnego
Rada Gminy Rewal (Zachodniopomorskie) przyjęła w poniedziałek uchwałę, w której podtrzymała swój sprzeciw wobec budowy Gazociągu Północnego przez rosyjsko-niemieckie konsorcjum Nord Stream. Radni zaapelowali do rządu, by ten zaskarżył budowę do KE.Rura - łącząca rosyjskie złoża gazu z niemieckim systemem - będzie przebiegać po dnie Bałtyku; pierwsze dostawy gazuta drogą