Aktualności

Zaslepka

Klienci Energi będą płacić za rzeczywiste zużycie prądu

Od dziś (5 października) Energa oferuje swoim klientom rozliczanie za energię elektryczna według rzeczywistych wskazań licznika – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez biuro prasowe spółki. Jest to kolejna usługa dostępna w ramach marki Smart Eco. Umożliwia ona kontrole zużycia energii w oparciu o rzeczywiste wskazania licznika. Pozwala to

Zaslepka

W czwartek włoski strajk w sieciach handlowych

Pracownicy marketów postanowili w najbliższy czwartek do strajku włoskiego – dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez Alfreda Bujara, przewodniczącego Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”. Ma być on sygnałem świadczącym o niezadowoleniu z niekorzystnych dla form zatrudnienia i niskich zarobków. - Jeszcze

Kazimierz juliusz KK

Sosnowiec: Podziemny pożar w kopalni Kazimierz-Juliusz

83 górników wycofano minionej nocy z kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, po wykryciu podziemnego pożaru, tzw. endogenicznego. Nikomu nic się nie stało. W tej chwili nie ma zagrożenia dla załogi, trwa akcja przeciwpożarowa - podał nadzór górniczy.Jak poinformował we wtorek Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach (WUG), podziemny pożar wykryto na poziomie

Zaslepka

Kto 20. mistrzem Śląskiej Ligi Amatorów?

Kto będzie 20. mistrzem Śląskiej Ligi Amatorów? Realne szanse na tytuł mają Wiertpol Katowice i Lechia Wujek, iluzoryczne - Energoinstal Katowice.Wygrana z Lechią w najbliższym meczu da Wiertpolowi zwycięstwo w całych rozgrywkach bez względu na rezultaty ostatniej kolejki. Remis w praktyce oznacza to samo, bo trudno sobie wyobrazić, że Wiertpol w ostatnim meczu przegra ze

Zaslepka

Prezydent Chile liczy na uratowanie górników przed 15 października

Prezydent Chile Sebastian Pinera oświadczył w poniedziałek, że liczy, iż 33 górników uwięzionych pod ziemią od 5 sierpnia uda się uratować jeszcze przed jego wyjazdem do Europy 15 października. - Mam nadzieję, że uda się ich uratować przed moim wyjazdem do Europy. To dla mnie bardzo ważne, by z nimi dzielić ten moment - powiedział Pinera w wywiadzie dla kilku

Zaslepka

Kulczyk Oil Ventures natrafił na potencjalne złoża gazu na Ukrainie

Kulczyk Oil Ventures natrafił na potencjalne złoża gazu w odwiercie M-19 na Ukrainie - podała spółka w komunikacie.W sierpniu KOV poinformował, że rozpoczyna prace nad odwiertem M-19, po tym jak w czerwcu KOV kupił 70 proc. spółki KUB-Gas, a odwiert wykonywany jest w ramach koncesji Makiejewskoje (należącej w 100 proc. do KUB-Gas). Spółka podała, że w nowym

Szlam pap epa

Wypadek w fabryce aluminium na zachodzie Węgier - 1 zabity, 3 zaginionych

 Jedna osoba zginęła, trzy uznano za zaginione, a 60 odniosło obrażenia na skutek wycieku w poniedziałek toksycznej substancji w zakładach aluminiowych na zachodzie Węgier - poinformowały media węgierskie. Około 600-700 tys. m sześc. toksycznej substancji zawierającej ług i metale nieżelazne wyciekło, zalewając miejscowości Kolontar i Devecser, zanieczyszczając

Santiago bernabeu ticket4football com

Chilijscy górnicy pojadą na mecz Realu Madryt

Miłą niespodziankę sprawili uwięzionym 33 chilijskim górnikom władze jednego z najsłynniejszych klubów piłkarskich na świecie - Realu Madryt. Obiecali, że po wyjściu na powierzchnię lądu, zaproszą ich na mecz "Królewskich" na stadion Santiago Bernabeu. Prezydent madryckiego klubu Florentino Perez przekazał, za pośrednictwem burmistrza Santiago, ministrowi

Zaslepka

\"Parkiet\": Krótsza umowa gazowa z Rosją?

 Nowa umowa gazowa z Rosją może obowiązywać do 2025 r., a nie jak wcześniej ustalono do roku 2037 - dowiedział się "Parkiet".Z informacji gazety wynika, że strona polska chce tylko minimalnie przedłużyć obowiązujący do 2023 r. kontrakt. Tym samym ustalenia ze stycznia mogą zostać zmienione. Może to już nastąpić w tym tygodniu w czasie dwustronnych, międzyrządowych

Zaslepka

\"Puls Biznesu\": Koniec synekur w państwowych spółkach?

Gotowa już jest ustawa, która ma zrewolucjonizować zarządzanie spółkami skarbu państwa i zakończyć tam panowanie polityków i urzędników - informuje "Puls Biznesu". Nowe przepisy mają poprawić nadzór nad spółkami i uodpornić je na potencjalne wpływy polityczne.Ustawa dotyczyć będzie spółek, w których Skarb Państwa ma

Torf ziemianarozdrozu pl

Adam Maksymowicz: Kraj torfu

W północnej części naszego kraju w bagnistych pradolinach wielkich rzek zalegają największe złoża torfu. Ogółem torfowiska zajmują ok. 1,2 miliona hektarów, czyli 4,2 procenta powierzchni kraju. Ilość torfowisk dochodzi do ok. 50 tysięcy. Zawierają one ponad 17 miliardów ton torfu. Pod tym względem jesteśmy jednym z największych posiadaczy tego surowca

Pawlak waldemar katowice BAR

Pawlak o zaopatrzeniu Polski w gaz

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak ma nadzieję, iż kwestie zaopatrzenia Polski w gaz uda się załatwić pozytywnie do końca października.- W takim kierunku idą te działania, żeby jeszcze w październiku to porozumienie (polsko - rosyjskie porozumienie w sprawie zwiększenia dostaw gazu) zostało podpisane, i żeby nie było żadnego napięcia i problemów w

Zaslepka

UOKiK: Firma z Czech złożyła wniosek o zgodę na przejęcie Enei

Firma z Czech Energeticky a Prumyslovy Holding złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Eneą - poinformował na swoich stronach UOKiK.Minister skarbu Aleksander Grad poinformował pod koniec września, że termin składania ofert wiążących na akcje Enei został przedłużony do 5 października. Wcześniej resort

Zaslepka

Ukraina wznowiła dostawy gazu do Hrubieszowa

Ukraińska spółka NAK Naftogaz Ukrainy przywróciła dostawy gazu ziemnego do rejonu Hrubieszowa, jednak bez gwarancji, że gaz będzie płynął bez zakłóceń - poinformowało w poniedziałek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo."Obecnie gaz jest dostarczany, ale dostawy w każdej chwili mogą być wstrzymane, ponieważ ze strony ukraińskiej brak jest decyzji o

Kompania tabliczka 02 MD

Kompania Węglowa sprzedaje więcej węgla klientom indywidualnym

Kompania Węglowa, największa górnicza spółka, w ostatnich miesiącach sprzedaje odbiorcom indywidualnym więcej węgla niż zakładała. Limity jednorazowej sprzedaży obowiązują nie tylko na najchętniej kupowany tzw. węgiel gruby, ale też na lepszej jakości miały.Jak powiedział rzecznik Kompanii Zbigniew Madej, sprzedaż we wrześniu w stosunku do planów

Losowanie slg sebastian nowicki

ŚLG: Już za tydzień pierwszy gwizdek

Wczoraj (3 października) na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się prezentacja drużyn, które wystąpią w II edycji Śląskiej Ligi Górniczej. Pierwszy gwizdek zabrzmi już za tydzień. Wtedy dojdzie do pojedynku mistrza i wicemistrza rozgrywek czyli już na „dzień dobry” emocje gwarantowane. W drugiej edycji ŚLG wystartuje osiem ekip. Siedem z nich

Zaslepka

Klimatyzacja – problem pilny

W czasie obrad Polskiego Kongresu Górniczego portalowi nettg.pl udało się uzyskać opinię prof. Nikodema Szlązaka z Akademii Górniczo-Hutniczej, na temat aktualnych problemów klimatyzowania podziemnych wyrobisk kopalnianych.  - Podczas Kongresu skupiamy się także nad problematyką zagrożeń metanowych i pożarowych w górnictwie węgla kamiennego.

Kasztelewicz GAL

Potrzebujemy przyjaznych decyzji

Prof. Zbigniew Kasztelewicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego IX KZGO:Polskie górnictwo odkrywkowe ma wszelkie atuty. Mamy bogactwo kopalin, mamy świetną kadrę, mamy wyższe uczelnie oraz zaplecze projektowe i techniczne. Potrzebujemy przyjaznych decyzji. Często powtarzam, że odpowiedzialność za rozwój górnictwa i energetyki rozkłada się na różne

Zaslepka

Specjalnie dla nettg.pl z kanału La Manche:Vatenfall wycofa się z Polski za około 3 lata

Øystein Løseth, dyrektor generalny  koncernu energetycznego Vattenfall, zapowiedział na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się przed ceremonią otwarcia największej na świeci farmy wiatrowej na kanale La Manche, że w ciągu dwóch-trzech lat koncern wycofa swoje aktywa z Polski.  - Czas tego procesu będzie uzależniony od sytuacji gospodarczej, a

Debiensko ARC

NWR chce eksploatować płytsze pokłady w „Dębieńsku”

Koncern New World Resources, który planuje reaktywować kopalnie „Dębieńsko” przeprowadził badania płytszych pokładów węgla w nieczynnym zakładzie. Ich wyniki były zaskakujące – poinformowała „Rzeczpospolita”. Ján Fabián, dyrektor ds. operacyjnych NWR powiedział, że przeprowadzonych analiz wynika, że na tych poziomach

Taras jac K1

\"Bogdanka\" jest bliska podpisania umowy z Kulczyk Holding

Rozmowy Bogdanki z Kulczyk Holding w sprawie dostaw węgla do planowanych elektrowni są bardzo zaawansowane i spółki są blisko podpisania umowy. Wielkość dostaw węgla może sięgnąć 2 mln ton rocznie - poinformował w wywiadzie prezes Bogdanki Mirosław Taras.- Rozmawiamy z Kulczyk Holding o dostawach węgla do jego przyszłych inwestycji. Rozmowa nie dotyczy konkretnych

Zaslepka

Śląskie: Zakryto koryto rzeki Rawy w Świętochłowicach i Chorzowie

Przecinające dwa śląskie miasta, Chorzów i Świętochłowice, koryto rzeki Rawy nie będzie już uciążliwe dla mieszkańców. W poniedziałek zakończono zakrywanie ok. 5-kilometrowego koryta dawnej rzeki, którym dziś płyną głównie ścieki komunalne i przemysłowe.To zakończenie pierwszej z dwóch części inwestycji oczekiwanej w obu miastach od ponad