Ekologia: wchodzi w życie ustawa o handlu emisjami
Od wtorku (21 czerwca) zacznie obowiązywać nowa ustawa o systemie handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych. Przewiduje ona, że handel takimi uprawnieniami obejmie emisję z instalacji przemysłowych, a także z operacji lotniczych. Sejm przyjął ustawę 28 kwietnia. Prezydent podpisał ją 7 czerwca.Ustawa dotyczy unijnego systemu obrotu emisjami i dostosowuje polskie prawo