Sejm: Prawo geologiczne i górnicze czeka już tylko na podpis prezydenta
Wreszcie jest. Po przeszło dwóch latach tworzenia i cyzelowania nowego zespołu zasad, myśli i urządzeń 9 czerwca sejm uchwalił nowe Prawo geologiczne i górnicze. Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta RP.Jan Rzymełka, śląski poseł bodaj najbardziej zaangażowany w przeprowadzenie projektu na Wiejskiej, dopatruje się w nim historycznej ciągłości z wydanym w 1528