Jest wniosek, ale co z umową?
W poniedziałek, 14 października, w katowickiej siedzibie resortu przemysłu odbyło się spotkanie sygnatariuszy umowy społecznej dla górnictwa. Minister przemysłu Marzena Czarnecka poinformowała o złożeniu do Komisji Europejskiej trzeciej wersji wniosku notyfikacyjnego dotyczącego umowy. Ta informacja oraz spotkanie nie uspokoiły jednak nastrojów wśród górniczych związkowców,