W poniedziałek, 16 grudnia, Polska Grupa Górnicza uruchomiła dla klientów biznesowych i instytucjonalnych sklep internetowy typu B2B (z ang. business-to-business, między przedsiębiorcami). Z zakupów węgla przez internet będą mogły korzystać: szkoły, przedszkola, przychodnie zdrowia, remizy OSP, parafie, urzędy gmin i wiele innych firm i instytucji. Do tej pory węgiel opałowy przez internet kupować mogły tyko osoby fizyczne - właściciele domów i mieszkań – informują przedstawiciele PGG.
Jak wskazano w komunikacie, PGG umożliwia zakup opału przez internet firmom oraz instytucjom (np. szkołom, przedszkolom, placówkom oświatowym, urzędom gmin, jednostkom samorządowym, poradniom, schroniskom i in.), których siedziby i biura ogrzewane są tradycyjnie kotłami węglowymi. Identycznie jak w przypadku popularnego już e-sklepu dla klientów indywidualnych - nowy sklep B2B udostępni kompleksową usługę: pozwoli na zakup opału razem z jego dostawą do wybranego przez klienta składu KDW (Kwalifikowanych Dostawców Węgla) w całym kraju albo z przesyłką węgla kurierem pod wskazany adres odbiorcy.
Dotąd przed zakupem węgla opałowego firmy i instytucje, osoby prawne musiały składać w PGG zamówienia, przesyłać papierowe dokumenty, ustalić osobno termin i kopalnię odbioru, zadbać we własnym zakresie o wynajęcie ciężarówek do przewiezienia węgla.
Nowe rozwiązanie w sprzedaży opału pomoże firmom i instytucjom znacznie uprościć całą procedurę, skrócić czas przeznaczany na zakup paliwa i organizację transportu. Sklep B2B Polskiej Grupy Górniczej działa całą dobę przez 7 dni w tygodniu, także w dni wolne i święta. W szerokiej ofercie e-sklepu kupujący znajdą zarówno węgiel opałowy (typu groszek, orzech lub kostka) jak i miały energetyczne (do spalania w kotłowniach, w przeznaczonych do tego instalacjach grzewczych). Wybrać można węgiel luzem lub konfekcjonowany (pakowany w worki po 20 kg, na jednotonowych paletach albo w workach typu big-bag).
Na etapie składania zamówienia wybrać można jedną z trzech opcji odbioru: za pośrednictwem firmy kurierskiej pod wskazany adres w całej Polsce albo do wybranego składu KDW; możliwy jest też tzw. odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym na terenie kopalni PGG na Górnym Śląsku.
Szczegółowe warunki opisano w Regulaminie Sklepu B2B PGG, z którym można się zapoznać na stronie sklepu: sklepb2b.pgg.pl.
Kilka lat temu Polska Grupa Górnicza, jako pierwsza w Polsce, uruchomiła sklep internetowy, w którym powszechnie kupować można węgiel opałowy w workach oraz sypany luzem. Wolumeny sprzedaży dla gospodarstw domowych liczone są w milionach ton rocznie , a w e-sklepie zaopatrują się setki tysięcy konsumentów. Jak argumentują przedstawiciele górniczej spółki, dzięki e-sklepowi PGG polski węgiel (z gwarancją jakości i pochodzenia z krajowych kopalń) zamówić można wraz dostawą szybko i bezpiecznie o dowolnej porze z dowolnego miejsca w granicach Polski na potrzeby gospodarstw domowych, a teraz także dla przedsiębiorców i instytucji. Według wstępnych szacunków oferta e-sklepu B2B PGG zainteresować może wiele tysięcy firm i instytucji (z zapotrzebowaniem od kilku do kilkudziesięciu ton węgla opałowego rocznie).
Polska Grupa Górnicza to największa polska spółka węglowa. W jej skład wchodzi siedem kopalń: KWK ROW (ruchy: Chwałowice, Jankowice, Marcel, Rydułtowy), KWK Ruda (ruch Bielszowice i Halemba), KWK Piast-Ziemowit (ruch Piast i Ziemowit), KWK Bolesław Śmiały, KWK Sośnica, KWK Staszic-Wujek (ruch Murcki-Staszic i Wujek) oraz KWK Mysłowice-Wesoła. Obecnie spółka zatrudnia niespełna 37 tys. osób.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.