Górnictwo: wydobycie mniejsze o milion ton, import lekko wzrósł
Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski ocenił w środę (18 października) w Senacie, że tegoroczne wydobycie węgla w Polskiej Grupie Górniczej będzie w tym roku o ok. 1 mln ton mniejsze od zakładanego. Natomiast tegoroczny import węgla do Polski jest - jak dotąd - o ok. 600-700 tys. ton większy od ubiegłorocznego. Podczas senackiej debaty poświęconej ustawie o 10-tysięcznych