wydobycie

Lista artykułów

Górnictwo: wydobycie mniejsze o milion ton, import lekko wzrósł

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski ocenił w środę (18 października) w Senacie, że tegoroczne wydobycie węgla w Polskiej Grupie Górniczej będzie w tym roku o ok. 1 mln ton mniejsze od zakładanego. Natomiast tegoroczny import węgla do Polski jest - jak dotąd - o ok. 600-700 tys. ton większy od ubiegłorocznego. Podczas senackiej debaty poświęconej ustawie o 10-tysięcznych

Górnictwo: prezes PGG - wydobycie w tym roku przekroczy 30 mln ton

Polska Grupa Górnicza zakłada, że wydobycie węgla w grupie w 2017 roku będzie powyżej 30 mln t - poinformował Tomasz Rogala, prezes PGG. - Wydobycie w grupie wyniesie w tym roku powyżej 30 mln t, ale ile to będzie dokładnie, będziemy wiedzieć pod koniec października, w listopadzie. Im bliżej końca roku, tym bardziej precyzyjnie będziemy w stanie określić - powiedział

Dokładka na krótkiej ścianie

Fedrować taką ścianę jak ta, to czysta przyjemność – zapewniają górnicy z ruchu Piast kopalni Piast-Ziemowit (PGG). I trudno im nie przyznać racji. Ściana 384a w pokładzie 209 eksploatowana jest od lipca br. Charakteryzował ją bardzo krótki wybieg, bo zaledwie 680 m, i mało skomplikowane warunki geologiczno-górnicze. Toteż postęp, który notowała dotąd załoga, sięgał 160

Australia pokazuje, że mogło być gorzej

O tym, że węgla energetycznego na naszym rynku brakuje od jakiegoś czasu, każdy doskonale wie. Zaniedbania w obszarze robót przygotowawczych, braki kadrowe, zdarzenia losowe – lista powodów jest długa. W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu Sejmu minister Grzegorz Tobiszowski, prezentując wyniki Polskiej Grupy Górniczej, przedstawił dokładne dane o wydobyciu za pierwsze osiem miesięcy

Węgiel: średnie ceny wzrosły o jedną dziesiątą, produkcja górnictwa też rośnie

Ceny węgla opałowego u jego krajowych producentów wzrosły w tym roku o ok. 8-10 proc. - szacują spółki wydobywcze. Kopalnie zapewniają, że w tym roku rośnie też produkcja węgla dla sektora komunalno-bytowego, zaś niedobór na tym rynku już od lat uzupełniany jest importem. W ostatnim czasie, szczególnie po rozpoczęciu sezonu grzewczego, w wielu regionach kraju pojawiły się

Górnictwo: w sierpniu wydobycie i sprzedaż węgla powyżej 5,3 mln t

W sierpniu br. polska produkcja węgla kamiennego wyniosła ponad 5,3 mln ton, a sprzedaż prawie 5,4 mln t - wskazują dane Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Oznacza to wzrost wydobycia i sprzedaży węgla w odniesieniu do lipca. Najwyższą w tym roku miesięczną produkcję węgla zanotowano w marcu, kiedy kopalnie wydobyły niespełna 6 mln t tego surowca. Wcześniej, w lutym, było to 5 mln

1481799305 tobiszowskigrzegorz sejm

Górnictwo: wiceminister w Sejmie o wynikach PGG

- Wydobycie węgla w kopalniach PGG w okresie od stycznia do końca sierpnia tego roku wyniosło 17,62 mln t - poinformował posłów na posiedzeniu Sejmu w czwartek (28 września) Grzegorz Tobiszowski - wiceminister energii. Według wcześniejszych planów wydobycie węgla w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej w ciągu 12 miesięcy 2017 r. miało wynieść 32,4 mln t. Statystycznie biorąc

Po budowach kondycję ich poznacie

Dodatni wynik finansowy górnictwa węgla kamiennego za pierwsze półrocze został pod koniec sierpnia odtrąbiony jako wielki sukces. Czy nie jest jeszcze za wcześnie na świętowanie i czy renesans branży nie powinien pociągnąć za sobą nowych inwestycji w wydobycie? Jak wygląda to dzisiaj na całym świecie? Póki co planów budowy nowych kopalń węgla kamiennego nie mamy żadnych, za